Uredništvo    26. april 2017
V 319. poskusu je dočakal prvenec

Zgodovinski trenutek Mascherana

Argentinski vezist Javier Mascherano je v svojem 319. nastopu dosegel svoj prvi zadetek v majici Barcelone. Na gol je čakal kar sedem let!
Potrebujemo zmage

Od Javierja Mascherana v Barceloni nikoli niso pričakovali zadetkov in to še zdaleč ni njegova prioritetna naloga, kljub temu pa je bil Argentinec vpleten v neverjeten niz, v katerem vse od svojega prihoda v Kataloniji ni uspel doseči zadetka. Čeprav je ves čas član ene najbolj ofenzivno usmerjenih ekip v Evropi, je Mascherano svoj prvenec dočakal šele danes in sicer v svojem reci in piši 319. nastopu - argentinski reprezentant je priložnost dočakal v 67. minuti drugega polčasa tekme proti Osasuni, ko je ob vodstvu Barcelone s 5:1 Ivan Rakitić pristopil k Mascheranu in mu predal izvajanje enajstmetrovke.

Mascherano je ob silnem vznemirjenju celotnega moštva in stadiona zadel v polno in tako dosegel svoj prvi zadetek po sedmih letih igranja za Barcelono!

Mascherano je na uradni tekmi vsaj enkrat zadel v majicah River PlatejaCorinthiansa in Liverpool,a v majici argentinske reprezentance pa je v svoji karieri dosegel celo tri zadetke.