Anže Zajič   11. november 2010
Gabriel Milito znova na stranskem tiru

Zadel, a se tudi poškodoval

Argentinski obrambni nogometaš Gabriel Milito je znova poškodovan. Proti Ceuti si je poškodoval stegensko mišico, na zelenice se bo verjetno vrnil šele čez šest tednov.
Barcelona našla svojega Vinici...
Nekateri so preprosto bolj nagnjeni k poškodbam kot drugi. To velja tudi za Gabriela Milita, nogometaša iz Argentine, ki se je na sredini tekmi med Barcelono in Ceuto že v sedmi minuti vpisal med strelce (to je bil njegov prvi zadetek za Blaugrano po skorah treh letih), toda konca obračuna ni dočakal na zelenici štadiona Nou Camp. Tik pred koncem prvega polčasa je moral namreč že z igrišča, potem ko je začutil bolečino v stegenski mišici. Južnoameričan je le s težavo zadrževal solze, kar seveda ne čudi, saj je njegova preteklost zaznamovana z odsotnostmi zaradi poškodb. Milito je konec koncev včeraj zaigral šele prvič po 18. oktobru, ko si je prav tako poškodoval mišico, zaradi težav s kolenom pa je pred tem izpustil praktično dve leti resnega igranja nogometa.

Po tekmi, ki so jo Katalonci dobili s 5:1, so iz tabora Barcelone sporočili, da se je 30-letni nekdanji nogometaš Independienteja in Zaragoze poškodoval nekoliko težje, kar pomeni, da bo na stranskem tiru več tednov. Če bo okrevanje potekalo po načrtih, bi se lahko vrnil čez 28 dni, če bo prišlo do zapletov, bi lahko počival tudi šest tednov.