Uredništvo    31. julij 2013
Barcelona na Poljskem ostala brez zmage

Začel je z remijem

Neymar je odigral svojo prvo tekmo v dresu španskega velikana Barcelone. Na Poljskem še ni blestel, proti Lechii je odigral dvanajst minut, Barca je le remizirala z 2:2.
20.10.2017 | Evropske lige
Mladi zvezdnik Neymar je debitiral v dresu Barcelone, toda slednja prve tekme z Brazilcem v svojem kadru ni dobila. Katalonci so gostovali na Poljskem, kjer so se pomerili z Lechio iz Gdanska, obračun se je končal z 2:2. Neymar je imel bolj obrobno vlogo, v igro je prišel šele v 78. minuti, ko je zamenjal Alexisa Sancheza. Malce pred tem je iz igre odšel tudi Lionel Messi, zvezdnika torej še nista imela priložnosti, da bi zaigrala skupaj. Neymar je bil takoj po vstopu deležen nekaj ostrih štartov, na kaj takšnega, kar bi odmevalo, pa bomo morali z njegove strani še počakati.

Za Barcelono, ki je bila še brez trenerja Gerarda Martina, sta gola zabila Sergi Roberto in Messi, je pa zanimivo, da je bila Lechia tista, ki je obakrat povedla. Dodajmo, da se je tekma začela z minuto molka, in sicer zaradi smrti nekdanjega vratarja Barcelone Antonia Ramalletsa. Slednji je v 90. letu starosti umrl včeraj, gre pa za nogometaša, ki je med leti 1946 in 1961 za Barcelono odigral 473 tekem ter osvojil kar šest naslovov državnega prvaka.