Uredništvo    25. november 2014
Liga prvakov, skupina F, 5. krog

Večer Messija s kančkom Suareza

Barcelona je s hat-trickom Lionela Messija nadigrala Apoel in ohranila možnosti, da v zadnjem krogu prehiti PSG (4:0). Fantastičen prvi gol Luisa Suareza za njegov novi klub.
Z malo sreče in navijači bo šl...
Štadion: Neo GSP, Gledalcev: 20626, Sodnik: Gianluca Rocchi (ITA)

0 : 1

0 : 2

0 : 3

0 : 4
APOEL: Urko Pardo, Nuno Morais, Marios Antoniades, João Guilherme, Mario Sergio, Carlao, Tiago Gomes, Efstathios Aloneftis (od 46. Georgios Efrem), Vinicius (od 74. Rafik Djebbour), Cillian Sheridan, Gustavo Manduca (od 63. Tomás De Vincenti).
Trener: Georgios Donis
Barcelona: Marc-Andre ter Stegen, Dani Alves, Marc Bartra, Gerard Pique, Javier Mascherano, Jordi Alba (od 62. Adriano), Ivan Rakitić (od 62. Xavi), Rafinha, Luis Suarez (od 77. Sergio Busquets), Lionel Messi, Pedro.
Trener: Ernesto Valverde
Nov zgodovinski večer bi lahko Lionel Messi z rekordnim 72. zadetkom odprl že v enem prvih napadov, ko je njegov strel prisebno ustavil vratar Urko Pardo. Domači Apoel ni uspel iztiriti Barcelone, ki je skupaj z Messijem na Ciper prišla po izvrstnem rezultatu v domačem prvenstvu, petardi proti Sevilli.

Ciprčani so zaman upali, da se bodo njihovi ljubljenci bolje upirali Barceloni kot so se pred dvema letoma v četrtfinalu Realu Madridu, tudi Katalonci so namreč povsem zagospodarili na zelenici in Pardo je v 17. minuti kar dvakrat preprečil Luisu Suarezu veselje ob premiernem zadetku v novem dresu, medtem ko je tretji član pregrešno dragega napada, Brazilec Neymar, celo tekmo pospremil s klopi.

Ko se je približevala že 400. minuta njegove osebne suše, pa je Suarez mojstrsko odprl svoj račun v katalonski prestolnici - na robu kazenskega prostora je s hrbtom obrnjen proti golu iznajdljivo preigral branilca in nato ob pomoči drugega zatresel mrežo s strelom na drugo vratnico.

Že prej bi po jasnovidni podaji Messija lahko zadel tudi Jordi Alba, toda kmalu po vodilnem golu je Argentinec dočakal svoj trenutek. Ob popolni prevladi Barcelone se je Južnoameričan po strelu Rafinhe instinktivno znašel pred vrati in podstavil desnico za rekordni 72. zadetek v Ligi prvakov.

Suarez, ki je v Nikoziji zabil šele svojega drugega, je pred polčasom zagrozil, toda po odboju od branilca ni imel sreče, podobno kot na začetku drugih 45 minut Pedro Rodriguez, ki je lepo akcijo zaključil s strelom za las mimo daljše vratnice Parda. Suarez, ki po prihodu iz Liverpoola še naprej blesti s številnimi podajami, je Messiju pripravil drugi zadetek večera v 58. minuti, ko je njegov južnoameriški sosed po njegovi asistenci prišel pred vratarja in ga mirno še drugič ukanil s slabšo desno nogo.

Marc-Andre ter Stegen v vratih gostov praktično ni imel dela, a se povsem nepreizkušen vseeno izkazal z izvrstno parado po strelu rezervista Tomasa De Vincentija. Suarez bi lahko po dobrih 70 minutah igre tudi sam zabil drugi gol večera, a ga je po lepi odloženi žogi Messija znova ustavil Pardo.

Barcelona je zadnjih 20 minut odigrala brez izključenega Rafinhe, ki je nespametno dobil drugi rumeni karton, a to razmerja sil na igrišču ni prav nič spremenilo. Tudi Apoel je zadnje minute odigral z deseterico, ko je prav tako drugi rumeni karton dobil Guilherme, Messi pa je štiri minute pred koncem rednega dela zaključil svoj hat-trick.

Argentinec je premeteno prepustil podajo v prepovedanem položaju, ki jo je ujel Pedro, španski reprezentant pa je žogo vrnil Messiju za tretji in tudi zadnji gol večera - z desnico!