Uredništvo    18. avgust 2016
Španski superpokal, finale

Turan odgovoril kritikom

Barcelona je na krilih prerojenega Arde Turana zanesljivo s 3:0 premagala Sevillo ter se v španskem superpokalu veselila prve lovorike v letošnji sezoni. Debitirala Andre Gomes in Samuel Umtiti.

Stadion: Nou Camp v Barceloni. Gledalcev: 71.803. Sodnik: Alejandro Hernandez
Barcelona je s skupnih 5:0  osvojila španski superpokal.

BARCELONA: Bravo, Digne (od 61. Jordi Alba), Mascherano, Umtiti, Vidal, Andre Gomes, Busquets (od 74. Sergi Samper), D. Suarez (od 73. Rakitić), Turan, Messi, Munir. Trener: Luis Enrique

SEVILLA: Sergio Rico, Mercado, Iborra, Diego Gonzalez, Konopljanka, Sarabia, Kranevitter, Ganso (od 57. Vazquez), Mariano, Ben Yedder (od 63. Vitolo), Correa (od 73. Vietto). Trener: Jorge Sampaoli

Barcelona je imela na povratni tekmi španskega superpokala dogajanje povsem pod nadzorom,  zato njeno slavje in prva lovorika v letošnji sezoni v nobenem trenutku nista bila postavljeni pod vprašaj. V vrstah Barcelone sta na uradni tekmi debitirala Francoz Samuel Umtiti in Portugalec Andre Gomes, zvezda večera pa je bil Turek Arda Turan, ki se je odlično znašel na levi strani tričlanske napadalne vrste, v kateri je zasedel mesto, ki sicer pripada Brazilcu Neymarju. Turan je prvič zadel v 10. minuti po asistenci Lionela Messija, v prvem polčasu pa velja omeniti še obrambo poslavljajočega se vratarja Claudia Brava, ki je ubranil strel Vicenteja Iborre z bele točke. Že v prvi minuti nadaljevanja je Turan povišal na 2:0, končni izid pa je z izjemnim strelom z glavo dosegel Lionel Messi in tako dosegel svoj prvi zadetek v letošnji sezoni.

Barcelona ima pred uvodno tekmo sezone v La Lige v gosteh proti Betisu precej težav s poškodbami, saj je španski superpokal terjal kar tri "žrtve". Na prvi tekmi v Sevilli sta se namreč poškodovala Jeremy Mathieu in Andres Iniesta, na povratni pa  še Javier Mascherano, ki bo prvih informacijah sodeč odsoten približno teden dni.