Uredništvo    17. december 2014
Odmevi po tekmi Barcelona - Huesca

Traore navdušil ob osmici Barçe

Barcelona je na povratni tekmi 1/16 finala španskega pokala brez milosti nasula osem golov Huesci. Luis Enrique zelo zadovoljen s prikazanim, znova navdušil Adama Traore.
Guardiola je bil nespoštljiv
Ena izmed mnogih fotografij iz slačilnice Barcelone po tekmi, kjer so prevladovali klubski "šolarčki". Objavil jo je Rafinha Alcantara (@Rafinha). (foto: splet)
Napol prazni Camp Nou z le nekaj več kot 40.000 prisotnimi dušami je po prvih minutah povratne pokalne tekme s Huesco že nezadovoljno mrmral. Skromni tretjeligaš je premešani postavi Barcelone, v kateri so sicer začeli prvokategorniki Javier Mascherano, Adriano, Andres Iniesta, Rafinha Alcantara in Pedro Rodriguez, resno pretil z vodilnim zadetkom, ki sicer ne bi pomenil veliko.

Katalonci so s prve tekme prinesli zajetno prednost (4:0), toda strahovi so bili odveč - navijačem so se vloženi evri za vstopnico več kot le povrnili, saj je Barcelona nato v zadnjih 25 minutah polčasa prikazala na trenutke spektakularno predstavo in s hat-trickom Pedra na odmor odšla s 5:0, nato pa tudi iz pietete do nasprotnika močno stopila s plina. Huesca pa je po kotu v 86. minuti celo huronsko slavila zgodovinski gol Carlosa Morena.

Navijače je v revijalnem drugem polčasu na noge dvignil vstop Adame Traoreja, mladega španskega reprezentanta, ki ga je v lanski sezoni "odkril" že odstavljeni trener Gerardo Martino. Traore je po izvrstni individualni akciji po le nekaj minutah na zelenici zabil svoj prvenec in zaokrožil za trenerja Luisa Enriqueja zelo prijetno noč, ki je malce zabrisala bolečino po ligaškem remiju brez golov pri Getafeju.

"Odigrali smo zverinsko tekmo na obrambni ravni. Nasprotnik je mnogo boljši od ravni, na kateri igra v tretji ligi. Težko bi si predstavljal boljšo tekmo v smislu odnosa in igre," je po tekmi dejal Enrique, ki je priložnost ponudil številnim rezervistom, med drugim tudi desnemu bočnemu branilcu Martinu Montoyi, ki pozabljen očitno igra zadnjo sezono na Camp Nouu.

"Vsak igralec lahko povsem obrne situacijo, v kateri se je znašel. Tako kot vsi ostali je tudi Montoya odigral na dobri ravni," je še povedal Enrique. Katalonski Mundo Deportivo se dan po tekmi osredotoča predvsem na 16-minutni nastop Traoreja, ki ga je v bližnjem L'Hospitaletu rojeni mladi španski reprezentant in bodoči reprezentant Malija izvrstno izkoristil. Za 18-letno "La Flecho", Puščico, kakor se ga je zaradi hitrosti že oprijel vzdevek, je stadion B-moštva že nekaj časa premajhen, dodajajo katalonski kolegi.

"Vse je proces, to je Barça. Imam zelo dobre igralce, odigrali so nekaj spektakularnih akcij. Traore je na zahtevani ravni za igralca prve ekipe, brez dvoma, toda mora počakati," je o igralcu, rojenem v neposredni bližini stadiona Camp Nou, še povedal Enrique. Traore igra zadnjo sezono v B-ekipi in bo v naslednji sezoni napredoval med člane, če ga klub seveda v slogu številnih "šolarčkov" ne bo posodil ali celo prodal, so še zapisali pri Mundu Deportivu. In junak večera?

"Srečen sem, ker so mi Luis Enrique in trenerji ponudili priložnost. Izvrsten občutek je, ko igraš s prvo ekipo," je povedal Traore: "Za vsakega mladega igralca je navdušujoče debitirati v prvi ekipi in si deliti slačilnico s takšnimi igralci. Prinašam moč in hitrost, toda vem, da se moram še izboljševati, da bi postal kompleten igralec, ki bi se lahko meril s temi fanti. Dajal bom vse od sebe v B-ekipi, če pa me Luis Enrique pokliče, bom z veseljem pomagal. Tekma? Mislim, da je Barçina filozofija takšna, da tudi če zmagamo in zabijemo veliko golov, moramo vedno spoštovati nasprotno moštvo."

Med strelce so se vpisali še Sergi Roberto, Iniesta, Adriano in Sandro Ramirez, medtem ko je nekdanji Enriquejev varovanec v B-ekipi Jordi Masip s 25 leti le dočakal prvi uradni nastop v vratih članskega moštva.