Damjan Tratnik   19. januar 2013
Barcelona je naposled padla

Ta zakleta Anoeta

Barcelona je na stadionu Anoeta v San Sebastianu doživela prvi prvenstveni poraz v sezoni, ki je bil po mnenju stratega Kataloncev Tita Vilanove povsem zaslužen.
Linekerjeve besede so sramotne
Stadion Anoeta v San Sebastianu je eden redkih, na katerih se nogometaši Barcelone ne počutijo najbolj prijetno. V zadnjih treh sezonah so v Baskiji kar trikrat zapovrstjo ostali brez zmage,tradicija pa se je ponovila tudi ta konec tedna, ko je Real Sociedad postal celo prvi, ki je letos v španskem prvenstvu uspel premagati Barcelono. Barceloni ni pomagal niti rekord Lionela Messija, ki je zadetek dosegel že na deseti prvenstveni tekmi zapovrstjo, pa tudi visoko vodstvo z 2:0 po vsega 25 minutah igre. Po madridskemu Realu, ki je Barcelono premagal v španskem superpokalu, in Celticu, ki je Katalonce premagal v Ligi prvakov, je Real Sociedad šele tretji, ki se lahko pohvali s skalpom ekipe, ki je s 55 osvojenimi točkami od možnih 57 postavila najboljši točkovni izkupiček "polsezone" v zgodovini španskega prvenstva.

"Čestitke Real Sociedadu. Ta zmaga je bila prislužena in ni bila posledica naše slabe igre. Svojim igralcem nimam česa posebej zameriti. Ob polčasu sem Gerardu Piqueju dejal, naj bo pazljiv, saj bo drugi prekršek zagotovo kaznovan z rdečim kartonom. Čeprav je bila njegova izključitev upravičena, je bilo nocoj takšnih situacij še vsaj 200. Ob tem nimam več česa dodati," je po tekmi povedal trener Barcelone Tito Vilanova.