Uredništvo    29. september 2015
Liga prvakov, skupina E, 2. krog

Suarez rešil Barcelono

Barcelona se je znašla tudi brez Lionela Messija. Bayer Leverkusen je bil zahteven nasprotnik, na Nou Campu je celo vodil, a sta Sergi Roberto in predvsem Luis Suarez poskrbela za preobrat. Dobra igra Kampla.
20.8.2017 | Evropske lige
Štadion: Nou Camp, Gledalcev: , Sodnik: Martin Atkinson (ANG)
Barcelona: Marc-Andre ter Stegen, Jeremy Mathieu, Dani Alves, Gerard Pique, Sergio Busquets, Andres Iniesta (od 60. Jordi Alba), Ivan Rakitić (od 72. Sergi Roberto), Javier Mascherano, Sandro Ramirez (od 63. Munir El Haddadi), Luis Suarez, Neymar.
Trener: Ernesto Valverde
Bayer Leverkusen: Bernd Leno, Jonathan Tah, Kyriakos Papadopoulos, Giulio Donati (od 76. Roberto Hilbert), Wendell, Lars Bender, Kevin Kampl, Christoph Kramer, Hakan Calhanoglu, Javier Hernandez (od 55. Stefan Kiessling), Karim Bellarabi (od 66. Julian Brandt).
Trener: Roger Schmidt
Na Nou Campu, kjer so nocoj seveda vsi pogrešali poškodovanega Lionela Messija, se je hitro zaiskrilo. Že v drugi minuti so zapretili gostje iz Nemčije, streljal je Javier Hernandez (po podaji Bellarabija), Ter Stegen pa je bil na mestu. Barcelona je odgovorila v šesti minuti, pri strelu je bil Ivan Rakitić, Leno pa je bil na mestu. Sledil je poizkus Sandra v deseti minuti. Potem je dvakrat zapretil Kevin Kampl, vendar brez spremembe rezultata. Bayer se je dobro držal in bil tudi nevaren. Nemci so v 22. minuti povedli. Po kotu z leve strani zmeda v obrambi Barcelone, Papadopoulos je skoči na prvi vratnici in premagal presenečenega Ter Stegna.

Barcelona je bil v šoku in le deset minut po prejetem golu so imeli nogometaši Bayerja novo priložnost, ki pa je Bellarabi ni izkoristil. Močno je zadišalo po golu tudi v 39. minuti, tokrat na strani domačih. Neymar je streljal, odibta žoga je zadela vratnico, se odbila nazaj v polje, Sandro pa je nastreljal le Papadopoulosa. Katalonci so proti koncu prvega polčasa pritisnili, vendar brez uspeha.
Barcelona Bayer Leverkusen Kyriakos Papadopoulos

Kataloncem se je takoj po začetku drugega polčasa začelo muditi, gostom pa ne. V 50. minuti sijajna priložnost za Hernandeza, ki je prejel novo podajo Bellarabija, a jo lahkomiselno zastreljal. Barcelona je iskala odgovor preko Sandra, ki pa je bil nenatančen. Sledila sta poizkusa Rakitića in Neymarja. Po uri igre je moral z igrišča kapetan Andres Iniesta, ki tekme ni mogel nadaljevati zaradi poškodbe. Barceloni je voda že pošteno tekla v grlo. Sledil je nov poizkus Neymarja v 65. minuti, toda Brazilcu danes ni šlo, streljal je mimo gola.

Luis Enrique je v igro poslal Munirja in Sergia Roberta, kar se je izkazalo za dobro potezo. V 80. minuti je namreč zadel prav Sergi Roberto, ki je zadel po odbiti žogi Lena. Barcelona je takoj po izvajanju sredine igrišča hitro spet pritisnila šokirane Nemce in že v naslednji minuti zadela še drugič nocoj. Lepo podajo z leve strani je s strelom "iz prve" v fantastičen gol spremenil Luis Suarez in postavil končni izid srečanja 2:1.