Uredništvo    7. marec 2012
Liga prvakov, povratna tekma osmine finala

Sedem žebljev v krsti Bayerja

Farmacevti iz Leverkusna bodo dan po debaklu na Nou Campu morali zdraviti mačka. Barcelona je s kar petimi zadetki Lionela Messija slavila z neverjetnih 7:1 in še enkrat več navdušila nogometni svet.
16.8.2017 | Evropske lige
Štadion: Nou Camp, Gledalcev: 75632, Sodnik: Svein Oddvar Moen (NOR)

7 : 1
Barcelona: Victor Valdes, Dani Alves, Gerard Pique, Sergio Busquets, Andres Iniesta (od 54. Cristian Tello), Xavi (od 53. Seydou Keita), Javier Mascherano, Cesc Fabregas, Adriano (od 63. Marc Muniesa), Lionel Messi, Pedro.
Trener: Ernesto Valverde
Bayer Leverkusen: Bernd Leno, Omer Toprak, Gonzalo Castro, Michal Kadlec, Stefan Reinartz, Daniel Schwaab, Lars Bender (od 55. Andre Schürrle), Renato Augusto (od 67. Bastian Oczipka), Simon Rolfes, Eren Derdiyok (od 56. Andre Schürrle), Stefan Kiessling.
Trener: Roger Schmidt
Obračun Davida in Goljata se je zgodil skoraj povsem tako, kot so si ga številni v mislih zarisali pred pričetkom tekme. Katalonci so srečanje pričeli nekoliko ležerno, a hitro našli pravi ritem in brez večjih težav prebijali obrambo gostov iz Leverkusna, ki so nocoj pustili precej več prostora pred svojimi vrati kot na prvi tekmi v Nemčiji. Osrednjo vlogo je tako kot že tolikokrat doslej zavzel Lionel Messi: spočiti Argentinec – konec minulega tedna je zaradi kartonov v španskem prvenstvu počival – je v 10. minuti prvič ogrel pesti Bernda Lena, po vse hujšem pritisku Barcelone pa se je Bayer zlomil v 25. minuti, ko je po sijajni podaji Xavija v prazen prostor stekel Messi in s velemojstrsko spodkopal žogo ter jo poslal čez Lena za vodstvo z 1:0. Nekaj minut kasneje je Omer Toprak preprečil drugi zadetek Argentincu, mreža pa se je vnovič zatresla tri minute pred koncem prvega dela, ko se je v vlogi asistenta izkazal vseprisotni Iniesta, Messijeva levica pa je z natančnim strelom v levi spodnji kot še drugič matirala Lena in skupno prednost Barcelone povečala že na velikanskih 5:1.

Drugi polčas bi najpreprosteje označili kot učno uro Bayerja, ki je padel v mlin Nou Campa in Barcelonine uničujoče igre, ki je v zadnjih letih osramotila in pokopala že marsikoga. Začelo se je v 49. minuti, ko je po asistenci Fabregasa Lionel Messi ponovno z lobom premagal vse bolj jeznega Bernda Lena, šest minut kasneje pa je že po svoji prvi minuti igranja v Ligi prvakov zadel novi ljubljenec katalonske publike Cristian Tello, ki je izkoristil novo asistenco Fabregasa in povišal na 4:0. V 58. minuti je povsem zmedeni Leno še enkrat izpustil žogo in pred seboj ponovno zagledal obris Lionela Messija, ki je izkoristil drobec sekunde in zabil peti zadetek na tekmi.

Barcelona Bayer Daniel Schwaab Cesc Fabregas

Potop je bil na vidiku. V 62. minuti je z desne strani asistiral Dani Alves, z zaključkom pa se je vnovič izkaza mladi Tello, ki je v 17 minutah že četrtič premagal gostujočega vratarja Bernda Lena. Nemilost Barcelone se je končala v 84. minuti, ko je Messi z natančnim strelom zadel še petič in skoraj zanesljivo že potrdil nov naslov kralja strelcev tega tekmovanja. V zadnji minuti tekmi, v času ko je Robin Dutt že čestital Josepu Guardioli, je Bayerjev rezervist Karim Bellarabi dosegel častni zadetek na tekmi, ki je še enkrat več demonstrirala polno moč najboljše evropske in svetovne ekipe zadnjih let.