Uredništvo    10. december 2011
Barcelona zopet boljša od Reala

Še vedno boljša Barcelona

Real je El Clasico začel sijajno, a v nadaljevanju vendarle ponovno priznal premoč Barceloni, ki je sredi Madrida slavila s 3:1. V polno zadela novinca Cesc Fabregas in Alexis Sanchez.
Liverpool zavrnil 125 milijono...
Štadion: Santiago Bernabeu, Gledalcev: 79900, Sodnik: David Fernandez Borbalan (ŠPA)
1 : 0

1 : 1

1 : 2

62'
Pepe

1 : 3

Real Madrid: Iker Casillas, Marcelo, Sergio Ramos, Fabio Coentrao, Pepe, Mesut Özil (od 58. Kaka), Angel Di Maria (od 68. Gonzalo Higuain), Lassana Diarra (od 63. Sami Khedira), Xabi Alonso, Karim Benzema, Cristiano Ronaldo.
Trener: Zinedine Zidane
Barcelona: Victor Valdes, Eric Abidal, Dani Alves, Gerard Pique, Carles Puyol, Sergio Busquets, Andres Iniesta (od 89. Pedro), Xavi, Cesc Fabregas (od 78. Seydou Keita), Alexis Sanchez (od 84. David Villa), Lionel Messi.
Trener: Ernesto Valverde
Nekatere stvari se nikoli ne spreminjajo, bi lahko dejali za prvi letošnji prvenstveni El Clasico. Pred obračunom so številni "atributi" kazali v prid kraljevemu klub, a tudi tokrat se je potrdila že tolikokrat videna zgodba. Barcelona je razblinila mit o tem, da Real po vodstvu ne izgublja in svojemu večnemu rivalu sredi Madrida znova zadala smrtni udarec.

Španski velespektakel se je začel spektalularno. Real je takoj po prvem sodniškem žvižgu Davida Fernandeza Borbalana agresivno napadel zadnjo vrsto Barcelono in nepričakovano zadel v polno že v prvem napadu na tekmi. Victor Valdes je sila nespretno izbil žogo v noge nogometašu Reala, po odbiti žogi Gerarda Piqueja pa je odlično reagiral Karim Benzema in Real že v 21. sekundi povedel v vodstvo. Barcelona je imela v začetnih minutah po šoku precej težav, pobrala pa se je v sedmi minuti, ko je po desni strani bliskovito švignil Lionel Messi, njegov strel v daljši kot pa je Iker Casillas bravurozno ubranil in preprečil ekspresno izenačenje.

Real Madrid Barcelona Andres Iniesta

V nadaljevanju prvega dela Barcelona ni uspela razviti svoje igre, medtem ko so nogometaši Reala potrpežljivo čakali na napako in tako v eni od takšnih akcij skoraj povišali vodstvo. V 25. minuti je po slabi reakciji Piqueja Benzema kot na pladnju serviral žogo Cristianu Ronaldu, prvi Realov strelec pa se pri strelu z roba kazenskega prostora ni najbolj izkazal. V trenutkih, ko se je igra že počasi umirjala, je Barcelona v dveh potezah uspela izenačiti. Po odlični podaji Messija je pravočasno odtekel razigrani Čilenec Alexis Sanchez in s strelom v levi spodnji kot Barcelono vrnil v igro. Do izteka prvega polčasa velja omeniti še akcijo v 44. minuti, ko je Lionel Messi s prekrškom zaustavil Xabija Alonsa, Borbalan pa navkljub bučnim protestom madridske publike Argentincu le ni pokazal drugega rumenega kartona.

V drugem polčasu je Barcelona dvignila ritem in kakovost svoje igre. Real je sicer prvi resneje zapretil, ko je v 50. minuti Ronaldo z ugodnega položaja pri prostem strelu meril v naročje Victorja Valdesa, tri minute kasneje pa je sledil popoln preobrat. Xavi je z več kot 20 metrov streljal proti vratom Ikerja Casillasa, žoga pa se je od Marcela odbila v nenavadnem loku in presenetila vratarja kraljevega kluba. Dve minuti kasneje je Daniel Alves v zadnjem hipu rešil Barcelono po novi veliki napaki Valdesa, v nadaljevanju pa je Barcelona prevzemala pobudo in dvakrat zapretila preko Lionela Messija in Alexisa Sancheza.

Real Madrid Barcelona Karim Benzema Carles Puyol

Real je imel priložnost za izenačenje v 65. minuti, ko je Ronaldo neoviran z glavo streljal mimo vrat, zapravljeno priložnost pa je plačal dvojno, saj že v naslednjem napadu Alves po podaji Messija prebil desno stran obrambe in poslal oster predložek v kazenski prostor in tam našel Fabregasa, ki je prav tako kot Sanchez svoj debitantski prvenstveni El Clasico zapečatil z golom.

Po vodstvu s 3:1 je Barcelona igra tako, kot zna najbolje. Gostiteljem ni pustila dihati in žogo zadrževala v svojih nogah, Real pa je zapretil šele v 84. minuti, ko je rezervist Kaka po podaji Higuaina nastreljal Valdesa. V zadnjih 20 minutah je blestel sijajni Andres Iniesta, ki je kot po tekočem traku prebijal obrambo Reala in nezadržno prodiral v kazenski prostor, a njegovi poskusi niso našli poti skozi roke Ikerja Casillasa.

Številni so pred letošnjim El Clasicom slutili preobrat, a Barcelona primat najboljše ekipe sveta več kot očitno ne bo predala zlahka. Real še naprej vodi na lestvici, a boljša je še vedno Barcelona.