Uredništvo    29. september 2010
Liga prvakov, skupina D, 2. krog

Ruski bunker ustavil Barcelono

Rubin iz Kazana je z izrazito defenzivno igro doma osvojil točko proti Barceloni, ob remiju z 1:1 pa sta oba zadetka padla iz enajstih metrov. Ponovno zaigral Lionel Messi.
Pred dvema tednoma je bila vel...
Štadion: Tsentralnyi Stadium, Gledalcev: 28150, Sodnik: Cuneyt Cakir (Turčija)
Rubin: Sergej Rižikov, Cristian Ansaldi, Vitalij Kalešin, Cesar Navas, Laša Salukvadze, Salvatore Bocchetti, Gokdeniz Karadeniz (od 64. Obafemi Martins), Rafal Murawski, Christian Noboa (od 88. Bibras Natcho), Aleksandr Rizancev, Sergej Kornilenko (od 62. MacBeth Sibaya).
Trener: Kurban Berdijev
Barcelona: Victor Valdes, Dani Alves, Maxwell, Gerard Pique, Carles Puyol, Sergio Busquets, Andres Iniesta, Xavi, Javier Mascherano (od 60. Lionel Messi), David Villa (od 86. Bojan Krkić), Pedro.
Trener: Ernesto Valverde
Trener Rubina iz Kazana Kurban Berdijev še naprej greni življenje Barceloni, saj v zadnjih dveh letih na treh tekmah proti Kataloncem še ni izgubil.. Tokrat so ruski prvaki zaigrali izrazito defenzivno – Barcelona je imela žogo kar 81 odstotkov (!) igralnega časa v svojih nogah – in bili s takšno taktiko tudi uspešni. Barcelona je ves čas žogo držala v svojih nogah, Rubin pa je po enem izmed redkih selitev na nasprotnikovo polovico v 30. minuti celo povedel, ko je Daniel Alves v kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Vitalija Kalešina. Zalet je iz enajstih metrov vzel Cristian Noboa in navkljub dobremu posredovanju Victorja Valdesa zadel za 1:0.

V drugem polčasu je Barcelona nadaljevala z napadalno igro, trudi pa se naposled obrestovali v 60. minuti, ko je Gruzijec Laša Salukvadze nepravilno zaustavil Andresa Iniesto in poskrbel za drugo enajstmetrovko na tekmi. V majici Barcelone je strel z bele točke uspešno izvedel David Villa, le nekaj trenutkov kasneje pa je Josep Guardiola v ogenj poslal še Lionela Messija, ki je tako zaigral prvič po poškodbi. Do konca tekme sta imela Villa in Messi še nekaj priložnosti za prvo zmago proti Rubinu, a tatarsko moštvo se vendarle ni zlomilo.

Rubin Kazan Barcelona Lionel Messi Salvatore Bocchetti (L)