Damjan Tratnik   14. avgust 2011
Španski superpokal, prva tekma

Remi v prid Barcelone

Prvi El Clasico letošnje sezone je navkljub zgodnji fazi sezone postregel z dobrim nogometom in tudi štirimi zadetki (2:2). Madridčani so bili tokrat nevarnejši, Barcelona pa učinkovitejša.

53 [2:2] Xabi Alonso

Stadion: Santiago Bernabeu v Madridu. Gledalcev: 80.000. Sodnik: Teixeira Vitienes

Real Madrid: Casillas, Ramos, Carvalho, Pepe, Marcelo, Xabi Alonso, Ozil, Khedira (od 58. Callejon), Di Maria (od 53. Coentrao), Cristiano Ronaldo, Benzema (od 81. Higuain). Trener: Mourinho

Barcelona: Valdes, Abidal, Dani Alves, Adriano (od 61. Pique), Mascherano, Iniesta, Keita, Thiago (od 58. Xavi), Messi, Villa (od 73. Pedro), Sanchez. Trener: Guardiola

El Clasico številka ena sezone 2011/12 po kakovosti ni kaj dosti zaostajal za mitskimi obračuni obeh španskih velikanov iz minule sezone. Barceloni se je pomanjkanje prave tekmovalne forme sicer poznalo malce bolj kot Madridčanom, ki so tokrat na trenutke kar prehiteli v agresivnosti na sredini igrišča in gostom velikokrat uspešno razbijali znamenito igro hitrih kratkih podaj.

Od novincev se je v začetni enajsterici predstavil le Čilenec Alexis Sanchez, ki je svoj uradni debi v majici Barcelone opravil dokaj solidno. Pri Realu sta v drugem polčasu na igrišče vstopila Jose Callejon in Fabio Coentrao, ki pa na razplet tekme nista imela večjega vpliva.

Real je začel precej odločneje in si že v osmi minuti priigral prvo veliko priložnost. Po strelu Benzemaja z glavo je Valdes s fantastično obrambo preprečil zgodnji zadetek, a pet minut kasneje je bil po sijajnem prodoru in asistenci Benzemaja nemočen ob strelu Ozila za vodstvo kraljevega kluba z 1:0. Madridčani so tudi po vodstvu igrali precej bolje, z agresivno igro povsem onemogočili Barcelono in na krilih izjemno razpoloženega Benzemaja vselej povzročali težave zadnji vrsti Kataloncev. Izenačenje je prav zato sledilo kot hladen tuš. Barcelona do 36. minuti in izjemnega zadetka Davida Ville namreč ni sestavila niti enega zares obetavnega napada, a ob izjemnem strelu Ville iz težkega položaja na levi strani Iker Casillas ni imel moči. Še hujšo zaušnico so gostitelji prejeli v podaljšku prvega polčasa, ko se je sicer nevidni Messi ob Pepeju in Samiju Khediru prerinil do kazenskega prostora in s strelom po tleh vnovič premagal Casillasa.

Vodstvo gostov ni trajalo dolgo. Že v osmi minuti nadaljevanja je po akciji s kota Benzema kot na pladnju serviral žogo Xabiju Alonsu, ki je z natančnim strelom po tleh poskrbel za izenačenje. Že v naslednji akciji je Valdes slabo ocenil let žoge in skorajda zakrivil tretji zadetek Reala, odkupil pa se je v 65. minuti, ko je z novo izjemno parado preprečil zadetek Cristianu Ronaldu. V zadnjih 20 minutah je Barcelona vendarle uspela žogo bolj zadržati v svojih nogah, še naprej pa so bili nevarnejši nogometaši Reala, ki so imeli po remiju proti velikim tekmecem zagotovo kar malce grenak priokus.

Odgovor na to, kdo bo lastnik prve španske trofeje v novi sezoni, bo padel v sredo, ko se bosta Barcelona in Real udarila še na Nou Campu.