Uredništvo    13. september 2016
Liga prvakov, 1. krog

Rapsodija Blaugrane, polom Celtica

Ligaški poraz proti Alavesu je pozabljen. Barcelona je v prvem krogu Lige prvakov povsem uničila Celtica in mu nasula kar sedem golov! Nov hat-trick Lionela Messija in super predstava Neymarja.
City kaže šampionski potencial
Štadion: Nou Camp, Gledalcev: 73290, Sodnik: Ovidiu Hațegan (ROM)

7 : 0

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen, Samuel Umtiti, Gerard Pique, Sergio Busquets (od 61. Rafinha), Ivan Rakitić (od 46. Andres Iniesta), André Gomes, Jordi Alba, Sergi Roberto, Luis Suarez, Neymar, Lionel Messi.
Trener: Ernesto Valverde
Celtic: Dorus de Vries, Erik Sviatchenko (od 68. Eoghan O'Connell), Kieran Tierney, Kolo Toure, Mikael Lustig, Cristian Gamboa, Nir Bitton (od 76. Callum McGregor), Scott Brown, Scott Sinclair, Moussa Dembélé, Patrick Roberts (od 68. Stuart Armstrong).
Trener: Brendan Rodgers
Kdo je favorit, je bilo pred današnjo tekmo povsem jasno vsem. In jasno je bilo tudi takoj po začetku tekme, kajti prvi polčas na Nou Campu se je odvil povsem po taktih Barcelone. Prvi gol je padel iz prve prave akcije, že v tretji minuti, ko je z leve strani pred gol prišel Lionel Messi in z diagonalnim strelom premagal nemočnega De Vrisa. Barcelona je prevladovali v posesti žoge, Škoti so le čakali in se branili. V 16. minuti nova priložnost za Messija, branilcu je žogo potisnil med nogi, prišel do strela, a udaril momo. V 23. minuti pa končno protinapad Celtica, natančneje Mousse Dembeleja, ki ga je Ter Stegen zrušil v kazenskem prostoru in zakuhal enajstmetrovko. Izvedel jo je kar Dembele sam, brez zaleta, preslabo, Ter Stegen je strel ubranil. Kazen je prišla hitro, že v 27. minuti, ko je vse storil Neymar in žogo pripeljal pred gol, jo tam podal do Messija, ta pa jo je potisnil v gol. Do odhoda na odmor so sledile še priložnosti Suareza, Rakitića, Neymarja in Messija, a je ostalo pri 2:0. Celticovi nogometaši so bili s tem izidom lahko celo zadovoljni.

Enrique je ob polčasu menjal, Rakitića je zamenjal kapetan Andres Iniesta. In kmalu se je spet začelo. V 50. minuti je s prostega strela mojstrsko zadel Neymar in povišal prednost Barcelone. Vse je kazalo na katastrofo Celtica, ki se je nato zares tudi zgodila. V 59. minuti je Neymar z leve strani podal v kazenski prostor, tam pa je volej udaril Iniesta ter dosegel čudovit gol. Sledila je še ena hitra akcija, z golom jo je zaključil Messi in dosegel hat-trick. Do konca srečanja še dva gola Barcelone, oba je (v 75. in 88. minuti) dosegel Luis Suarez. Barcelona 7-0 Celtic.