Uredništvo    6. november 2013
Liga prvakov, 4. krog

Prebujeni Messi, zmaga Barce

Barcelona je na Nou Campu premagala AC Milan. Katalonci so bili precej boljši nasprotnik, nocoj pa so bili močnejši tudi za končno prebujenega Lionela Messija, ki je Rossonerom zabil dva zadetka.
Lukaku in Matić tolažila mlade...
Štadion: Nou Camp, Gledalcev: 80571, Sodnik: M. Mažić (Srbija)
Barcelona: Victor Valdes, Dani Alves, Gerard Pique, Sergio Busquets, Andres Iniesta (od 78. Cesc Fabregas), Xavi (od 88. Alexandre Song), Javier Mascherano, Adriano, Alexis Sanchez, Lionel Messi, Neymar (od 85. Pedro).
Trener: Ernesto Valverde
Milan: Christian Abbiati, Cristian Zapata, Ignazio Abate, Philippe Mexes, Sulley Ali Muntari, Nigel de Jong, Andrea Poli (od 74. Valter Birsa), Kaka (od 84. Alessandro Matri), Riccardo Montolivo, Urby Emanuelson, Robinho (od 46. Mario Balotelli).
Trener: Vincenzo Montella
AC Milan je v Barceloni še poglobil svojo krizo, čeprav so Rossoneri pred tekmo upali na kaj več kot le poraz. Katalonci so že takoj od prve minute zagospodarili na igrišču in povsem onemogočili Italijane, ki so bili v prvem polčasu povsem brez ideje in posledično tudi brez prave priložnosti za zadetek. Barcelona je bila tista, ki je igrala in tudi povedla. Neymar, nocoj je bil zelo aktiven, je v dvoboju z Abatejem izsilil enajstmetrovko. Žogo si je na belo točko namestil Lionel Messi, ki je na zadnjih tekmah odigral pod ravnijo svojih zmožnosti. Argentinec je udaril močno in zadel za 1:0. Sledila je nova priložnost Messija, toda gostje so se uspeli ubraniti. V 40. minuti so imeli domači nogometaši prosi strel na levi strani, Xavi je podal v kazenski prostor, kjer je najvišje skočil Sergio Busquets, bil pri tem morda v prepovedanem položaju, in zadel za 2:0.

Vse je že kazalo na to, da se bo prvi polčas končal z vodstvom Barcelone z 2:0, ko je Kaka prodrl po levi strani v kazenski prostor in želel podati pred gol. Namero mu je želel preprečiti Gerard Pique, žoga pa se je od njegove noge odbila v gol. Polčas se je tako končal z izidom 2:1.
Lionel Messi, Neymar

Barcelona je bila nocoj precej bolj nevarna od Milana. Številni prodori in polpriložnosti, predvsem Messija in Sancheza, pa so ostali neizkoriščeni. Zaostanek za en gol je Milanu omogočil čakanje na zadnjih 20 minut, ko so Rossoneri skušali napasti za izenačenje. Ob polčasu je namesto bledega Robinha v igro vstopil Mario Balotelli, ki je precej poživil dogajanje na igrišču, v 74. minuti pa je trener Allegri na igrišče poslal tudi našega Valterja Birso. Adriano je imel v 68. minuti lepo priložnost za povišanje vodstva Barcelone, vendar je streljal čez gol. Najlepšo akcijo na tekmi pa je izvedel Neymar, ki je preigrala z leve strani v kazenski prostor, preigral dva branilca in tudi tretjega, imel možnost podati, a se je odločil za strel in streljal mimo gola.

Domači nogometaši za številne zapravljene priložnosti nocoj niso bili kaznovani. Lionel Messi je v 83. minuti namreč zapečatil usodo gostov, ko je zadel za 3:1, kar je bil tudi končni izid današnje srečanja. Z novimi tremi točkami na svojem kontu je Barcelona že napredovala v osmino finala Lige prvakov