Damjan Tratnik   21. februar 2015
Konec serije zmag Barcelone

Povsem zaslužen poraz

Trener Barcelone Luis Enrique je po šokantnem porazu proti Malagi priznal, da so njegovi varovanci tokrat podlegli nalogi. Preveč je bilo igre skozi sredino igrišča.
18.10.2017 | Evropske lige
Barcelona je v zadnjih tednih vse bolj grozila Realu iz Madrida ter se mu uspela približati na zgolj točko zaostanka, po seriji kar enajstih zaporednih zmag v vseh tekmovanjih pa se je niz blaugrane presenetljivo končal danes proti Malagi, ki je z Nou Campa odnesla vse tri točke. Barcelona je pred težko pričakovano tekmo z Manchester Cityjem povsem pogorela, trener Kataloncev Luis Enrique pa je po tekmi iskreno priznal, da je bil poraz povsem zaslužen.

"To je zelo boleč poraz. Malaga je igrala odlično. Želel bi si reči, da smo izgubili zaradi smole, vendar pa moram priznati, da smo izgubili povsem zasluženo. V prvem polčasu je Malaga izkoristila našo napako, mi pa smo preveč napadali skozi sredino igrišča. V nasprotnikovi tretjini igrišča nismo bili dovolj nevarni in to je bil naš največji problem,"
je po tekmi povedal Enrique, vezist Sergio Busquets, ki naj bi v prihodnjem tednu tudi uradno naznanil podpis nove pogodbe, pa umirja žogico in navijače poziva k podpori na torkovi tekmi v Manchestru.

"Prejeli smo zadetek in po tem se nismo več uspeli pobrati. Poizkušali so na vse možne načine, vendar nismo bili uspešni. Sezona je že zelo dolga, zdaj pa se moramo hitro pobrati, saj nas v torek čaka zelo, zelo pomembna tekma,