Uredništvo    6. maj 2015
Liga prvakov, polfinale

Messijev epohalni večer!

Izjemni Lionel Messi je odigral eno največjih tekem v svoji karieri in z dvema sijajnima goloma ter fantastično asistenco v dobrih 20 minutah razbil Guardiolin Bayern. Barca praktično že v finalu.

3 : 0

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen, Dani Alves, Gerard Pique, Sergio Busquets, Andres Iniesta (od 87. Rafinha), Javier Mascherano (od 89. Marc Bartra), Jordi Alba, Ivan Rakitić (od 82. Xavi), Luis Suarez, Neymar, Lionel Messi.
Trener: Ernesto Valverde
Bayern Munchen: Manuel Neuer, Rafinha, Philipp Lahm, Medhi Benatia, Jerome Boateng, Juan Bernat, Xabi Alonso, Thiago Alcantara, Bastian Schweinsteiger, Thomas Müller (od 79. Mario Götze), Robert Lewandowski.
Trener: Carlo Ancelotti
Težko pričakovani dvoboj titanov na Nou Campu se je začel v silovitem tempu. V prvi vrsti domače ekipe, ki je zapretila že v četrti minuti. Luis Suarez je ob Jeromu Boatengu padel v kazenskem prostoru, Rizzoli pa je le zamahnil z roko. Tri minute pozneje je Lionel Messi zaposlil Suareza, ki je streljal po tleh, Neuer pa ni imel težav. V 12. minuti pa izjemna priložnost za razigrano Barcelono! Messi je maestralno s podajo zaposlil Suareza, ki se je znašel sam pred Neuerjem. Nemec se je raztegnil in s svojo desno nogo "snel" poizkus Urugvajca, ki se je le prijel za glavo. V 15. minuti je streljal Neymar, bil je v lepi situaciji, a je nastreljal Rafinho.

Bavarci so se bolj ali manj branili, no v 18. minuti pa so se tudi sami znašli v lepi priložnosti. Thomas Müller je potegnil po desni, se lepo izognil svojemu čuvaju in podal pred gol. Tam je bil Robert Lewandowski, toda "zamaskirani" Poljak je streljal mimo gola! Tempo današnje igre v prvem polčasu je bil izjemen, gledali smo "gor in dol" nogomet, v katerem je prevladovala Barcelona. V 26. minuti se je po podaji Albe v nevarni situaciji znašel Messi, Boateng pa je pravočasno interveniral. V 27. minuti je Suarez streljal čez gol, nato pa je sledilo nekaj minut predaha. Zadnja drama v prvem delu igre se je zgodila v 39. minuti. Iniesta je poslal vizionarsko podajo Daniju Alvesu, ki se je znašel sam pred Neuerjem. Ponovila se je situacija iz 12. minute - Nemec je še enkrat rešil svoj gol!
Luis Suarez

Drugi polčas se je začel precej bolj mirno kot prvi. Robert Lewandowski je sicer padel pred domačim kazenskim prostorom, potem ko ga je nepravilno zaustavil Alves, toda Xabi Alonso je slabo izvedel prosti strel. Bavarci so nekako uspeli umiriti domačine, ki so do prve priložnosti v drugem polčasu prišli v 57. minuti. Neymar je žogo lepo odložil Messiju, ki pa je streljal naravnost v dobro postavljenega Neuerja. Slednji je v 61. minuti še enkrat rešil svoj gol, Neymar ni bil v ofsajdu, podal mu je Messi, intervencija Neuerja pa je bila ravno pravočasna.

Ko se je že zdelo, da je Bayern uspel kontrolirati potek tekme, je na sceno stopil morda celo največji vseh časov. Lionel Messi je v 77. minuti izkoristil protinapad po izgubljeni žogi Bernata in z odločnim strelom premagal Neuerja. To je bil šele začetek. V 80. minuti je Messi iz igre vrgel Boatenga, dobesedno je Nemca položil na zadnjo plat, nato pa mojstrsko lobal Neuerja za 2:0. Bavarci so bili na kolenih, toda tudi to še ni bilo dovolj. V 94. minuti je bil Messi podajalec, super podajo pred gol pa je izkoristil Neymar in postavil končni izid fantastične tekme - 3:0 za Barcelono, ki je tako na pragu velikega finala Lige prvakov.