Uredništvo    18. september 2013
Liga prvakov, skupina H, 1. krog

Messi vrača udarec Ronaldu

Včeraj Cristiano Ronaldo, danes Lionel Messi. Sijajni Argentinec je sezono v Ligi prvakov odprl s hat-trickom in Barcelono popeljal do prepričljive zmage proti Ajaxu kar s 4:0.
Mi skupaj eno smo!
Štadion: Nou Camp, Gledalcev: , Sodnik: Svein Moen (NOR)
4 : 0
1 : 0

2 : 0

3 : 0

4 : 0

Barcelona: Victor Valdes, Dani Alves, Gerard Pique (od 80. Marc Bartra), Sergio Busquets, Andres Iniesta, Javier Mascherano, Cesc Fabregas (od 73. Xavi), Adriano, Alexis Sanchez, Lionel Messi, Neymar (od 72. Pedro).
Trener: Ernesto Valverde
Ajax: Kenneth Vermeer, Nicolai Boilesen, Ricardo van Rhijn, Stefano Denswil, Niklas Moisander (od 73. Mike van der Hoorn), Lerin Duarte, Siem de Jong (od 59. Thulani Serero), Daley Blind (od 78. Lasse Schøne), Christian Poulsen, Bojan Krkić, Kolbeinn Sigthorsson.
Trener: Marcel Keizer
Barcelona je svojo pot v Ligi prvakov začela v skladu s pričakovanji. Varovanci Gerarda Martina so nadigrali Ajax in ga domov pospremili s štirimi zadetki, glavno vlogo pa je kot že ničkolikokrat doslej odigral Lionel Messi, ki je zabil kar tri gole in se tako na vrhu lestvice strelcev tekmovanja takoj izenačil z včerajšnjim junakom Cristianom Ronaldom.

Katalonci, ki so tokrat začeli z napadalnim tercetom Neymar-Messi-Sanchez, so Ajaxov odpor strli v 22. minuti, ko je Messi mojstrsko izvedel prosti strel s približno 22 metrov in ob pomoči vratnice premagal Kennetha Vermeerja. V nadaljevanju je Barcelona premoč okronala še s tremi zadetki, izkazal pa se je tudi domači vratar Victor Valdes, ki je že v prvem polčasu ubranil nekaj poskusov gostujočih napadalcev.

Drugi zadetek je padel deset minut po začetku nadaljevanja, ko je po podaji Sergia Busquetsa Messi v svojem slogu prodrl v kazenski prostor in s hladnokrvnim strelom po tleh matiral Vermeerja. Tretji gol je padel v 69. minuti, ko je po odlični podaji Neymarja najvišje skočil branilec Gerard Pique, zadnji gol pa je padel šest minut kasneje, ko je Messi še enkrat več z gibanjem telesa prevaral Ajaxove branilce in na šesti tekmi letošnje sezone dosegel že svoj deveti zadetek.

Ajax je imel le nekaj trenutkov kasneje lepo priložnost za častni zadetek, ko je po prekršku Javierja Mascherana nad Južnoafričanom Thulanijem Sererom sodnik pokazal na belo točk. Strel je izvajal Islandec Kolbeinn Sightorsson, a je Valdes njegovo namero prebral in poskrbel za to, da je njegova mreža ostala nedotaknjena.