Uredništvo    20. november 2012
Liga prvakov, skupina G, 5. krog

Messi šteje naprej ...79, 80

Lionel Messi je na umetnem igrišču stadiona Lužniki v Moskvi zabil dva gola in za rekordnim dosežkom Gerda Mullerja zaostaja le še za pet golov. Katalonci s 3:0 gladko v osmino finala tekmovanja.
Seri na poti v Barcelono?
Štadion: Lužniki v Moskvi, Gledalcev: 67325, Sodnik: Ivan Bebek (HRV)

0 : 1

0 : 2

0 : 3

Spartak Moskva: Andrej Dikan, Jevgenij Makejev, Marek Suchy, Juan Insaurralde, Rafael Carioca (od 75. Sergej Brizgalov), Dmitrij Kombarov, Jose Manuel Jurado, Kim Kallstrom, Kiril Kombarov (od 63. Welliton), Emmanuel Emenike (od 64. Jano Ananidze), Ari.
Trener: Unai Emery
Barcelona: Victor Valdes, Dani Alves, Gerard Pique, Sergio Busquets, Andres Iniesta, Xavi (od 81. Alexandre Song), Javier Mascherano, Cesc Fabregas, Jordi Alba (od 87. Montoya), Lionel Messi, Pedro (od 85. Gerard).
Trener: Ernesto Valverde
Barcelona je hitro zacelila rane po presenetljivem porazu v Glasgowu in na umetni travi stadiona Lužniki, na katerem se trlo kar 68 tisoč gledalcev oziroma največ na evropski klubski tekmi v Moskvi v zadnjih šestih letih, potrdila uvrstitev med 16 najboljših v Evropi.

Domači strateg Unai Emery še nikoli v svoji karieri ni premagal Barcelone in tudi nocoj je tradicija obveljala. Barcelona je povedla v 16. minuti, ko je Lionel Messi ustvaril paniko v obrambni vrsti, po odbiti žogi pa se je na pravem mestu znašel Brazilec Dani Alves in goste popeljal v vodstvo. Spartak v prvem polčasu ni igral slabo, saj si je preko Kombarova in Emenikeja priigral tri lepe priložnosti za zadetek, a se v zaključkih akcij ni preveč izkazal. Barcelona je podvojila vodstvo v 26. minuti, ko je streljal Andres Iniesta, po novi odbiti žogi pa je akcijo rutinirano končal Messi in Barcelono popeljal v visoko vodstvo. Šest minut pred koncem prvega polčasa je Barcelona izpeljala sijajno akcijo s številnimi podajami "a la Barcelona" ter z drugim zadetkom Messija – ter njegovim 80. v letu 2012 – odločila zmagovalca.

V drugem polčasu je ritem igre precej padel, saj Barcelona po vodstvu s 3:0 ni več kazala posebne želje po še izdatnejši zmagi, nemočni in pobiti Spartak pa ni našel moči in znanja, da ublaži poraz. Barcelona se je s četrto zmago že uvrstila v osmino finala tekmovanja, Spartak pa je pred zadnjo tekmo izgubil vse teoretične možnosti za drugo mesto.