Uredništvo    16. marec 2016
Liga prvakov, povratna tekma osmine finala

MSN je dokončal delo

Barcelona je z zadetki svojega sanjskega napadalnega terceta še drugič premagala Arsenal in se v skladu s pričakovanji s skupnih 5:1 uvrstila v četrtfinale. Topničarji brez najmanjših možnosti.
14.10.2017 | Evropske lige
Štadion: Nou Camp, Gledalcev: , Sodnik: Sergej Karasev (RUS)
1 : 0

1 : 1
2 : 1

3 : 1

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen, Dani Alves, Jeremy Mathieu, Jordi Alba, Ivan Rakitić (od 77. Arda Turan), Sergio Busquets, Andres Iniesta (od 72. Sergi Roberto), Javier Mascherano, Lionel Messi, Luis Suarez, Neymar.
Trener: Ernesto Valverde
Arsenal: David Ramirez Ospina, Laurent Koscielny, Gabriel Paulista, Nacho Monreal, Bellerin, Mesut Özil, Mathieu Flamini (od 45. Francis Coquelin), Mohamed Elneny, Alexis Sanchez, Danny Welbeck (od 73. Theo Walcott), Alex Iwobi (od 72. Olivier Giroud).
Trener: Arsene Wenger
Arsenalu v obračunu z Barcelono nihče ni pripisoval večjih možnosti, navkljub zanesljivemu izpadu (1:5) pa topničarjem pomanjkanja truda zares ne gre zameriti. Skupna razlika je glede na prikazano morda celo prevelika, saj je na koncu odločila predvsem hladnokrvnost Barceloninih napadalcev, ki so Arsenalovim pokazali, kako je treba biti kos priložnostim oziroma izzivom.

Nogometaše obeh ekip je pričakalo deževno vreme in ne povsem poln Nou Camp, kar je v tej fazi Lige prvakov prava redkost. Obračun si je namreč ogledalo nekaj več kot 76 tisoč gledalcev, kar tudi kaže na to, da so v Barceloni po zmagi v Londonu že zrli proti četrtfinalu. Po malce zmedenem začetku Barcelone je prvi gol padel v 18. minuti, ko je Luis Suarez izkoristil luknjo v obrambi topničarjev in zaposlil Neymarja, ki je Barcelono popeljal v vodstvo z 1:0. Klasičen "MSN" zadetek.

Šest minut pred koncem polčasa je Alexis Sanchez, predhodnik Luisa Suareza pri Barceloni, s petih metrov zgrešil gol, njegovo napako pa je pet minut po začetku drugega polčasa popravil zimski novinec v vrstah Arsenala Mohamed Elneny, ki je na Nou Campu dosegel svoj prvi zadetek v majici Arsenala. Tega je dosegel po izvrstnem strelu pod prečko, ob katerem vratar Barcelone Marc-Andre Ter Stegen ni imel nikakršnih možnosti.

Sledili sta priložnosti Dannyja Welbecka in Lionela Messija, v 65. minuti pa je Barcelona znova povedla in sicer s pravo mojstrovino Luisa Suareza, ki je po predložku Danija Alvesa z volejem razparal mrežo Daniela Ospine. Že v naslednjem napadu je Welbeck z leve strani zadel prečko, Barcelona pa je piko na i postavila v 88. minuti, ko je Lionel Messi v svojem slogu izkoristil nespretnost obrambe Arsenal in dosegel že svoj tretji zadetek na obeh obračunih.