Uredništvo    3. april 2012
Liga prvakov, povratne tekme četrtfinala

Konec Evrope za Milan

Barcelona je na povratni tekmi četrtfinala s 3:1 ugnala Milan in se pričakovano že petič zapored uvrstila v polfinale Lige prvakov. Napet obračun zaznamovala Lionel Messi in sodnik Bjorn Kuipers.
PSG na krilih MCN do nove viso...
Štadion: Nou Camp, Gledalcev: 90000, Sodnik: Björn Kuipers (NIZ)
Barcelona: Victor Valdes, Dani Alves, Gerard Pique (od 75. Adriano), Carles Puyol, Sergio Busquets, Andres Iniesta, Xavi (od 63. Thiago Alcantara), Javier Mascherano, Cesc Fabregas (od 78. Seydou Keita), Lionel Messi, Cuenca.
Trener: Ernesto Valverde
Milan: Christian Abbiati, Alessandro Nesta, Ignazio Abate, Luca Antonini, Philippe Mexes, Massimo Ambrosini, Antonio Nocerino, Clarence Seedorf (od 61. Alberto Aquilani), Kevin-Prince Boateng (od 69. Alexandre Pato, od 84. Maxi Lopez), Zlatan Ibrahimović, Robinho.
Trener: Vincenzo Montella
Težko pričakovani povratni derbi četrtfinala Lige prvakov se je začel z odprtimi kartami. Barcelona je silovito krenila v napad, Milan pa je prežal iz protinapadov in zapretil že v tretji minuti, ko je Gerard Pique v zadnjem trenutku izbil žogo pred Zlatanom Ibrahimovićem. Barcelona je vrnila čez dve minuti, ko je Messi sijajno prodrl in streljal v Abbiatija, prvo stoodstotno priložnost pa se je priigrala v sedmi minuti, ko je Fabregas mojstrsko dvignil žogo do Messija, ki je z desne strani meril mimo leve vratnice. Izjemen pritisk Kataloncev je naposled prinesel vodstvo. V 10. minuti je Messi sprva z nepotrebno asistenco zapravil protinapad, a si v nadaljevanju akcije priboril žogo, zato Luci Antoniniju ni ostalo drugega kot da stori prekršek za najstrožjo kazen. Messi je strel iz bele točke zanesljivo izvedel in Barcelono popeljal v vodstvo, po izjemno pestrem začetku pa se je igra vendarle bolj umirila in potekala pretežno na sredini igrišča.

V 33. minuti je sledil šok za domače navijače. Mascherano je slabo pokril razigranega Brazilca Robinha, ki je sijajno zaposlil Antonia Nocerina, slednji pa je neoviran s strelom po tleh Milanu priigral zlata vredni zadetek. Končnica prvega polčasa je poskrbela za akcijo, ki bo gotovo odmevala še dolgo. Po predložku s kota je sodnik Bjorn Huijpers po prerivanju Alessandra Neste in Sergia Busquetsa presenetljivo pokazal na novo enajstmetrovko, ki je med gostujočimi nogometaši povzročila pravo razburjenje. Žogo si je na belo točko ponovno nastavil Messi in z natančnim strelom v desni kot zabil že svoj 14. zadetek v letošnji sezoni Lige prvakov.

Barcelona Milan Lionel Messi Chistian Abbiati

V drugem polčasu Milan ni več zmogel dohitevati ritma Barcelone, več kot očitno pa si gostje tudi niso opomogli po drugem zadetku Kataloncev, ki se je izkazal kot odločilni trenutek tekme. Barcelona je prvič resno zapretila v 49. minuti, ko je izjemen poskus Xavija s prostega strela za las zgrešil okvir vrat, Milanovih upov pa je bilo konec štiri minute kasneje, ko je Messi prodrl v kazenski prostor, po odbiti žogi pa se je na pravem mestu znašel Andres Iniesta in še tretjič matiral nemočnega Abbiatija. Milan se je v 61. minuti znašel v sijajni priložnosti, ko je Robinho sam krenil proti Valdesu, ki pa je strel ubranil in tako preprečil še večjo napetost, saj je Kuijpers nerazumljivo Brazilcu naknadno dosodil igranje z roko. V 69. minuti sta Messi in Fabregas velemojstrsko pripravila veliko priložnost rezervistu Thiagu Alcantari, ki pa je z leve strani meril mimo vrat. Barcelona je v nadaljevanju brez večjih težav nadzirala igro in se vnovič prebudila v končnici, ko je zadnjo priložnost za še bolj izdatno zmago zapravil Adriano, ki je sam krenil proti Abbiatiju, a ponovno meril mimo vrat.

Barcelona je v celoti gledano povsem zasluženo izločila Milan in potrdila vlogo izrazitega favorita, vseeno pa bo Italijane zagotovo še dolgo skelel dogodek iz konca prvega polčasa, ko je Bjorn Kuipers dosodil milo rečeno sporno enajstmetrovko v korist gostiteljev.
Komentarji: 125
<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... > >> Starejši naprej | Novejši naprej
urbareal 4.4.2012, 15:47 Prijavi komentar
barca igra sistem 4-3-3-3 = 4 branilci, 3 vezisti, 3 ofenzivni, 3 sodniki ;-)
urbareal 4.4.2012, 15:20 Prijavi komentar
pa kaj ma veze to če je milan streljal enx na gol? dejstvo je da je drugi penal obrnu potek tekme in sodnik je močno zasral. sm pa veseu da barca ni bla neki superiorna, tut proti čelsiju zna bit zanimiu.. kokrkol čestitam barci za napredovanje, kar pa delajo sodniki pa nemorm vrjet (in v španski, in v italijanski ligi, še v LP, katastrofa res,).. PLATINI KAMERE
Maicon 4.4.2012, 14:20 Prijavi komentar
To napredovanje seveda bolj boli navijače reala kot milana.
Messiniesta 4.4.2012, 14:05 Prijavi komentar
Shury iz tvojih ust v bozja usesa. Iz istga razloga se tud js nism veselil
Shury 4.4.2012, 13:15 Prijavi komentar
Sem prebral približno polovico komentarjev, pa sem rajši nehal, ker to kar pa nekateri pišete so pa totalne neumnosti. Po pravici povedano, se kot navijač Barce drugega penala nisem kaj prida veselil, saj sem vedel, kaj bodo ljudje govorili naslednji dan. Sodniki, uefa in ne vem še kaj vse. Nisem se motil. To, da je bil na prvi tekmi verjetno spregledan en penal za Barco, ni nihče omenil. To, da je Milan včeraj skupaj spravil 3 strele, ni omembe vredno. To, da je bil penal v 41. minuti in da je imela Barca še vedno slabo uro časa, da zabije. Ne, vse to ni pomembno, ker če ne bi bilo drugega penala bi pa Milan 100% napredoval...vsi gledate samo na dejstva, ki govorijo v prid Barcelone. Tako kot se Chelseajevi navijači spomnejo le nedosojenih 11m, ne spomnejo pa se rdečega kartona Abidalu. Arsenalovci se spomnejo le rdečega van Persieja, to da so imeli na tisti tekmi en (1) strel pa je postranskega pomena. In isto včeraj, vsi se spomnejo drugega penala, pozabijo pa na penal iz prve tekme in dejstvo, da so bili nadigrani. Lahko je reči, če ne bi bilo drugega penala bi Milan zadržal 1:1, dvomim pa, da bi se to res zgodilo. Če povzamem - napake, ki se zgodijo v prid Barcelone, so že naslednji dan obešene na veliki zvon; tiste druge napake, ki govorijo v škodo kataloncev, pa so v večini nepomembne. Ko Barca dobi penal, je to zarota in pomoč Uefe, ko ga dobi nasprotnik, pa je to napaka sodnika...
retropil 4.4.2012, 11:09 Prijavi komentar
Najprej čestitke igralcem Milana za borbo do preloma tekme. Od začetka je izgledalo, da bo tekma zelo podobna tisti na San Siru, potem pa neumnost Antoninija.. Milan je po golu mal bolj štartal v napad, za moje pojme povsem zasluženo tudi izenačil. Potem je šlo pa mal na dol vse skupj... Pri tretjem golu barce je iz igre izpadel Nesta, zato tudi tista luknja v obrambi... No pa da zdej še js povem kaj se men zdi glede penalov... 1. tekma: Prekršek nad Alexisom, ampak nebi dobil žoge v nobenem primeru - potem to ni penal, ker ni nevarno za gol; vlečenje za dres Puyola, s strani Mesbaha - roko no srce navijači barce, če ga nebi vlekel za dres bi Puyol tisto žogo prehitel.. lahko je vesel da mu je omogočil priložnost za strel z glavo, ki pa je sam zgrešil, pa ne zato ker ga je nekdo vlekel za dres - za moje pojme to tut ni penal... 2. tekma: prvi penal je bil čisti, tle nimam kej, Antonini je prehitro padel, Messi pa to izkoristil; drugi penal: (kr na smeh mi gre tukej) Malenkostno vlečenje za dres Sergia s strani Neste, prekršek pa je storil - Puyol nad Nesto. Okej, pa dajmo za primer da je vlečenje za dres blo za prekršek. Ali sta bila Nesta in Sergio v tej akciji sploh aktivna? Ne. Žoga ju je visoko preletela, končala pri drugi vratnici na glavi Mexesa in Abateja če se ne motim. Tretja situacija! glede na včerajšnji kriterij dosojanja 11-metrovk, bi morala biti dosojena tudi v primeru prekrška nad Ibrahimovičem in kasneje Robinhem v začetku drugega polčasa. Ampak za moje pojme tudi to ni bilo za penal. Letos sem gledal toliko tekem Milana, da vem, ne da mislim, ampak da vem, da je drugi penal popolnoma uničil tekmo. Je zelo verjetno, da bi se sicer vse skupaj končalo z 1:1, morda 2:2... Kljub premoči barce, je mel Milan včeraj več kot lepe priložnosti. Da nebi bil sodnik tako zelo pristranski, bi še čestital barci za zmago, ampak enostavno mislim da si ne zaslužjo čestitk. PA KAJ HUDIČA JE SPET S PATOM?!?!?!?!?!
SP10 4.4.2012, 11:08 Prijavi komentar
zanimivo da se vedno sodniške napake zgodijo v korist barce, in ne v škodo barce...itk vem da bo finale real:barca in da real lahko igra 20 krat bolje, a kaj mu bo to pomagalo ko bo izključl igralca reala/dosodil vsaj eno 11m za barco...tko da čestitam barci in njenim navijačem, res imate razlog biti ponosni na svoj klub in kako prihajate do naslova prvakov.. pepa pa razumem da hoče oditi ker pomojem tip hoče da se ljudje spomnejo da je on pripeljal klub svoj do naslova prvaka in ne sodniki..porto osvojil LP-mourinho popeljal, inter osvojil-mourinho popeljal, barca osvojila-sodniki popeljali..
kema 4.4.2012, 10:55 Prijavi komentar
Za Barcelono navijam od časov Johana pa sem včeraj pri drugem penalu obsedel kot Pep. Ne skrivam da sem vesel napredovanja, je pa res, da danes vsak ki ima 5 minut časa, ve vse o vsem, nogomet ni izjema. Že kar nekaj časa spremljam in berem razne komentarje na nogomanii, pa se včasih nasmejim nekaterim vicem tule gor :). Dejstvo je, da so bili vsi veliki klubi (Milan, Juventus, Real, Barcelona,Bayern,...)že pred časom interneta velikokrat zaščiteni pri sodnikih, ampak internet je omogočil takojšnje zgražanje in ocenjevanje dela sodnikov in takojšnje "pametovanje" kaj je prav in kaj ne! eden od vas se je distanciral od komentiranja sodnikov. Če bi bil jaz sam v vlogi sodnika na tej tekmi, postavljen tako kot je bil on,penala ne bi piskal!
messi19 4.4.2012, 10:07 Prijavi komentar
UEFA hoče finale Barca - Real!!! V katerem bo zmagala BARCA!!!!!!!!!!!!
Red-Devil 4.4.2012, 09:36 Prijavi komentar
Res, da je bil včeraj drugi penal za Barcelono malce sumljiv ampak roko na srce Milan si z igro enostavno ni zaslužil polfinale pa sem navijal za Milan.. Škoda res, ker so imeli rezultat 1:1 v rokah potem pa tist sumljiv penal in Barca je ponovno povedla na 2:1.. Očitno je letos usojen all spanish finale.. Seveda upam, da na koncu kanto osvoji Real Madrid..:P