Anže Zajič   4. avgust 2010
Barcelona visoko slavila na prijateljski tekmi

Dvakrat v šestnajstih minutah

Čeprav je Lionel Messi na prijateljski tekmi med selekcijo korejskega prvenstva in Barcelono odigral vsega šestnajst minut, se je kljub temu kar dvakrat vpisal med strelce.
Realovih 44 podaj za gol
Nogometaši Barcelone so se pred dnevi mudili na Norveškem, sedaj so že v Južni Koreji, kjer so v Seulu odigrali tudi prijateljsko tekmo s selekcijo tamkajšnje K-League. Katalonci so bili za Azijce nedorasel nasprotnik, saj so zabili kar pet zadetkov in pred 32.581 gledalci (štadion jih sicer sprejme 66.000) visoko slavili s 5:2. Toda četa Josepa Guardiole je potrebovala kar nekaj časa, da je strla odpor. Gostitelji so namreč povedli že v prvi minuti, kasneje so povedli tudi z 2:1. Toda ko je v igro vstopil argentinski zvezdnik Leo Messi, se je tehtnica prevesila na stran prvaka Španije.

Messi, ki ima za seboj zelo slab nastop na svetovnem prvenstvu v Južni Afriki, je po vrnitvi z dopusta v dresu Barcelone že zablestel in se dvakrat vpisal tudi med strelce. Poleg njega so bili natančni tudi Zlatan Ibrahimović, Victor Sanchez in Jonathan Soriano. Argentinec je sicer že po pol ure igre zamenjal mladega Ilia Sancheza, toda na igrišču ni ostal dolgo. Ko je v 46. minuti zadel drugič, ga je Guardiola že zamenjal. Messi je tako za dva zadetka potreboval vsega šestnajst minut, kar navijačem daje upanje, da bo kmalu spet tisti pravi super Leo.

Pred tekmo so sicer domači ljubitelji nogometa zagnali nemalo vika in krika, ker so iz Barcelone sporočili, da Messi pravzaprav ne bo igral. Nekateri so zahtevali celo vračilo denarja za plačane vstopnice, zato Guardioli dejansko ni preostalo drugega, kot da južnoameriškega čarovnika vendarle pošle v igro. Na zelenici sicer ni ostal dolgo, a vseeno dovolj dolgo, da se je kar dvakrat vpisal med strelce...