Uredništvo    4. avgust 2011
Presenečenje v Miamiju

Chivas premagal Barcelono

Barcelona je poražena. Katalonski nogometni stroj je izgubil prijateljsko tekmo v Miamiju. Od aktualnega evropskega prvaka je bila boljša mehiška Guadalajara.
Če odide Conte, pride Tuchel
Tudi to se zgodi. Barcelona v zadnjih letih ne izgubi velikokrat, tokrat pa vendarle je. Na prijateljski tekmi v Miamiju, natančneje na World Football Challenge-u, so Katalonci klonili pod mečem mehiškega Chivasa iz Guadalajare. In to ni bil minimalen poraz, temveč konkreten, kajti Chivas je slavil z rezultatom 4:1.

Josep Guardiola
je tekmo začel v postavi: Pinto, Pique, Dos Santos, Fontrs, Abidal, Xavi, Keita, Thiago, Carmona, Cuenca, Villa. Zaigrali so še: S. Gomez, Busquets, Pedro, Deulofeu, Armando, Muniesa, Riverola, Espinosa, Adriano, Balliu in Iniesta.

Villa je Barcelono popeljal v vodstvo že v četrti minuti, nato pa je španski prvak pred 70.000 gledalci prejel kar štiri zadetke! Barco je zlomil 22-letni Marco Fabian De La Mora, ki je v 60. in 63. minuti dosegel dva zadetka. Delo sta dokončala še Casillas v 71. in Verduzco v 91. minuti.