Uredništvo    5. april 2016
Liga prvakov, četrtfinale, prva tekma

Brych in Suarez zlomila Atletico

Atletico iz Madrida je bil do sporne izključitve strelca vodilnega zadetka Fernanda Torresa enakovreden tekmec Barceloni, ki pa je nato z igralcem več na krilih Luisa Suareza vendarle slavila z 2:1.
Pep: Messijev odhod je možen
Štadion: Nou Camp, Gledalcev: , Sodnik: Felix Brych (NEM)
Barcelona: Marc-Andre ter Stegen, Dani Alves, Gerard Pique, Sergio Busquets (od 80. Sergi Roberto), Andres Iniesta (od 83. Arda Turan), Javier Mascherano, Jordi Alba, Ivan Rakitić (od 64. Rafinha), Luis Suarez, Neymar, Lionel Messi.
Trener: Ernesto Valverde
Atletico Madrid: Jan Oblak, Luis Filipe, Diego Godin, Lucas Hernández, Yannick Ferreira-Carrasco (od 53. Augusto Fernández), Saul Niguez (od 90. Angel Correa), Koke, Gabi, Juanfran, Fernando Torres, Antoine Griezmann (od 76. Thomas).
Trener: Diego Pablo Simeone
Španski derbi četrtfinala bo v prihodnjih dneh zagotovo buril strasti. Barcelona je v rezultatskem smislu upravičila vlogo favorita in se dokopala do zmage z 2:1, veliko bolj pa pomenljiva pa je bila njena pot do zmage, saj sta se nocoj na Nou Campu odvili dve tekmi v malem – prva do 35. minute oziroma do izključitve Fernanda Torresa ter druga po njegovi izključitvi.

Atletico je v obračun krenil izjemno agresivno in v prvih desetih ali petnajstih minutah že v kali zatiral vsak poskus organizacije napada domačega moštva. Taktični načrt Diega Simeoneja je v uvodnih minutah deloval popolno, saj si je Barcelona prvo priložnost priigrala šele v dvajseti minuti, ko je po predložku Danija Alvesa najvišje skočil Neymar in žogo za nekaj centimetrov poslal čez gol Jana Oblaka. Ravno v trenutkih, ko se je pričelo dozdevati, da Barcelona prevzema pobudo, je sledil šok. Koke je z ostro žogo v prostor "razmajal" obrambo Barcelone, njegovo idejo pa je pravočasno dojel tudi Fernando Torres, vtekel v kazenski prostor in matiral nemočnega Marca-Andreja Ter Stegna. To je bil že šesti zadetek El Nina na Nou Campu, El Nino pa si zagotovo ni mislil, da bo zgolj deset minut kasneje zaprepaden zapuščal zelenico. V 35. minuti je nemški sodnik Felix Brych ocenil, da je bil njegov prekršek nad Sergiom Busquetsom na sredini igrišča dovolj grob za drugi rumeni karton, s čimer je Atletico po odlični uverturi tekme ostal z desetimi igralci. Do izteka polčasa številčna premoč še ni prišla do izraza – Atletico je imel sicer v prvem delu igre še eno lepo priložnost preko Antoina Griezmanna – v  nadaljevanju pa je sledilo neizogibno.

Drugi polčas se je pričel s popolno ofenzivo Barcelone. V 49. minuti je po akciji Inieste in Neymarja s škarjicami poizkusil Lionel Messi in za nekaj centimetrov zgrešil okvir vrat. Diego Simeone je še bolj zaprl prostor, ko je Yannicka Ferreiro-Carrasca zamenjal z Augustom Fernandezom, le nekaj trenutkov kasneje pa je bil še bližje izenačenju Neymar, ki je zadel prečko. Sledila je odlična obramba Oblaka po strelu Messija, Atletico pa je naposled padel po dobri uri igre, ko je Jordi Alba slabo zadel žogo, ki pa je bolj po naključju zadela Luisa Suareza in končala v Oblakovi mreži. Popoln preobrat je sledil slabih deset minut kasneje, ko je desno stran prebil Alves, po njegovem predložku v kazenski prostor pa je najvišje skočil Suarez ter z glavo poskrbel za delirij na tribunah.
Komentarji: 79
<< < | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | ... > >> Starejši naprej | Novejši naprej
Messiniesta 6.4.2016, 11:49 Prijavi komentar
RealFan Suarez je prehitro sprovociran, pomojm ga v trashtalku prcajo in ga s tem zelijo iztirit. Se pa strinjam da bi moral vsake take stvari naknadno kaznovat, sej posnetki so dokazno gradivo. Zadni cas da to zacnejo, zato da igralci nosijo odgovornost, ne pa da racunajo na to da jih roka pravice ne opazi. Bi pa stimulativno placeval tud sodnike in tud oni bi moral odgovarjat za napake in ne bit nedotakljivi.
Messiniesta 6.4.2016, 11:47 Prijavi komentar
kircelex sej ves kako je, teh ce bi-jev je ogromno. Suarez bi moral dobit rdecega, tud Hernandez itd... verjetno bi ze en dogodek spremenil potek vseh dogodkov naprej, ampak mogoce bi blo to v dobro barce, glede na to, da je Suarez pozabil stopat zogo. Mal se bom spotaknu ob tvojo izjavo "mislm d se usi strinjamo d je blo najvec spornih sodniskih odlocitev piskanih vm v prid" - in sicer bom temu pritrdil. Zakaj? Barca po vecini ne igra grobo, ampak odvzemajo zogo s tem k zgostijo prostor okol nasprotnika. Igrajo precej tehnicen in napadalen nogomet. Take ekipe so najveckrat oskodovane za prekrske, vcasih pa tud potegnejo tabolso ven. Nekdo ki napada bo prej dobil penal kot nekdo ki se brani. Nekdo ki se agresivno in grobo, vcasih ze bolano brani bo pa prej dobil rdecega. Kot navijac Reala se lahko strinjas, da Ronaldo s svojim kriljenjem rok na tleh in vlozki tud vedno hoce vplivat na sodnika in tud sam bi bil lahko 3x bil izkljucen to sezono zaradi svojih vlozkov brcanja in udarcev, pa ni bil, tako kot vceraj Suarez. Lahko se tud strinjas, da je taktika Atletica predvsem grobo pokrivanje, skrivanje prekrskov, tud umazana igra (sploh to da si soigralci kazejo, katera messijeva noga je poskodovana - kam ga morajo udarjat), provokacije itd... taki ekipi pac nemors privoscit, da se s tako igro prebija do rezultatov. Kar se tice el clasica, nebom rekel da je sodil v prid Reala, razveljavljen gol je bil pomojm upravicen po pravilih pa vseeno morda v praksi dostkrat ni... vcer je recimo piskal podoben prekrsek Mascherana na sredini kot tisti razveljavljen gol. Je pa sodnik na el clasicu naredu tud napake v skodo Barce, Pepeja ni kaznoval za komolec nad Suarezom ki je bil bolj ociten kot fantomski udarec v glavo Pepeju, ni kaznoval Ramosa ze ob prodoru Messija, ko je Ramos kazal, da je zadel zogo, ceprav ni bil niti blizu... ampak niso pa to izgovori za poraz Barce, ker je jasno, da je Barca sama kriva za poraz, Real je pa to slepanje igralcev Barce v fazi obrambe odlicno izkoristil. In zmaga je bla povsem zasluzena, mislm da se vecina nas to strinja.
RealFan 6.4.2016, 11:32 Prijavi komentar
Messiiniesta seveda je smrad vsak ki to naredi...tud Ronaldo, Pepe...in ne zastopim zakaj to naknadno ne sankcionirajo. Drugače pa če gledate kaj ima Suarez na skoraj vsaki tekmi ko Barci ne gre vsaj en podoben brezmožganski napad
kircelex 6.4.2016, 11:14 Prijavi komentar
@matko ne da ne bi piskal, narobe sem napisal, da ne bi dal rumenga kartona... @visca22 tekma bi se cist drgac odvjala, ce bi suarez dubu rdecga, tko da govorit kaj se je pol po napakah sodnikou dogajal je skoraj brezveze, ker je sam kompenzeru sodnik, zato pa ni blo rdecga, ceprou td mislm d Lucas ni bil cist zadni v liniji ko je bil prekršek storjen, če pa je bil j pa to čisti rdeč.
visca22 6.4.2016, 10:36 Prijavi komentar
ce tudi sam to pocnes*
visca22 6.4.2016, 10:35 Prijavi komentar
Kircelex Ne ocitaj drugi subjektivnost, ce sam tega ne pocnes. Torej je bil po tvojem mnenju Tores opraviceno izkljucen. Problem je da Suarz ni bil? Potem napisi se to, da bi moral sodnik kaznovati vse omazane provokacije Atletov in cisti rdec karton Lucasa?!
matko 6.4.2016, 09:59 Prijavi komentar
@kircelex da sodnik sploh ne bi piskal? torej sploh ni bilo prekrška tam..kaj??
kircelex 6.4.2016, 09:56 Prijavi komentar
Bodmo realni, vsi vemo d je ta Barca ena najbolsih ekip vseh casov z MSN na celu. Samo da ste Barca feni tok neobjektivni d prou vi govorite cez sodnike, a mislm d se usi strinjamo d je blo najvec spornih sodniskih odlocitev piskanih vm v prid, najvecja svinarija je bla takrat tekma s Chelseajem, k ste kasnej tega ne pozabt zmagal CL!!! Pa uni k govorite d je sodnik na El Clasicu piscu v prid Reala, zamenite sport. Kar se tice pa ucerisnje tekme, pa tko k je en ze povedu neumnost Torresa, prekrsek definitiuno za drugi rumen, je pa res da sodnik tud lahko ne bi pisku, ampak ni nc narobe naredu s tem da je...Je pa tud res da bi blo treba Suareza kaznovt, ker skoz svina.
Vocster 6.4.2016, 09:32 Prijavi komentar
Kriterij sojenja je bil zaradi kompromisov sodnika nerealen in zgubljen, predvsem pa neenak za obe moštvi .Bilo je več identičnih prekrškov na tekmi za katere ni bilo kartona, namerni udarec Suareza je bil za rdeči karton,kar se je videlo iz posnetka in sodnik za golom ni hotel ukrenit nič sedaj je pa vprašanje zakaj...verjetno ker barca mora it naprej kakor sem razbral iz spodnjih komentarjev(aja pa btw , nisem realovc. To je moj pogled s strani tko da me ne zanima kaj je bilo prej želim si le gledat kakovostno igro brez igric iz zakulisja sodnikov
mstegar 6.4.2016, 08:58 Prijavi komentar
Greg spremljam veliko tekem ,pač ima Obrez veliko znanja in napram temu lukaču,ki ga res težko poslušat. Pač hejterem gre seveda v nos ,ker je navijač barce to boli nič druga.