Uredništvo    19. oktober 2011
Liga prvakov, 3. krog

Bolje pozno kot nikoli

Barcelona je potrebovala dolgo časa, da je nocoj potrdila svojo zmago proti Viktorii. A ne glede na to, dvoma o tem, kdo je boljši, nikoli ni bilo.
14.8.2017 | Evropski pokali
Štadion: Nou Camp, Gledalcev: 74376, Sodnik: Aleksandar Stavrev (MAK)
1 : 0

2 : 0

Barcelona: Victor Valdes, Eric Abidal, Dani Alves, Sergio Busquets, Andres Iniesta (od 85. Seydou Keita), Xavi, Javier Mascherano, Adriano, David Villa (od 88. Cuenca), Lionel Messi, Pedro.
Trener: Ernesto Valverde
Viktoria Plzen: Marek Cech, David Bystron, Marian Cisovsky, David Limbersky, František Rejtoral, Petr Jiraček, Pavel Horvath, Daniel Kolar, Milan Petržela (od 86. Vladimir Darida), Vaclav Pilar (od 75. Martin Filo), Marek Bakos (od 57. Michal Duris).
Trener: Pavel Vrba
Je sploh kdo dvomil? Čeprav se presenečenja v nogometu dogajajo, pa nocoj med Barcelono in Viktorio dvoma o zmagovalcu ni bilo. Katalonski velikan, tudi aktualni evropski prvak, je svoje delo namreč opravil po pričakovanjih ter nasprotnika premagal z rezultatom 2:0.

Barcelona je tekmo začela tako kot vselej - s svojo značilno, vsem dobro poznano igro, na katero pa nihče ne najde pravega odgovora. Pričakovati, da bi to uspelo nogometašem Viktorie, je bilo seveda iluzorno. Že v deseti minuti je Andres Iniesta z zadetkom stvari postavil na svoje mesto. Domači navijači so ob njegovem zadetku, ki je bil plod dominacije Barcelone na igrišču, verjetno že začeli ugibati, kako visoka bo zmaga njihovih ljubljencev. Katalonci so še naprej igrali kombinatorno in domiselno, vseeno pa je manjkal pravi zaključek. David Villa in Lionel Messi žoge nikakor nista uspela spraviti za hrbet gostujočega vratarja Mareka Čecha. V zadnji akciji prvega polčasa je Messi stresel še okvir vrat.

V drugem polčasu je bilo moč pričakovati podobno sliko. Napade Barcelone je vodil nesrečni Messi, ki se je z nasprotniki tudi nocoj dobesedno poigraval. Dobrih 15 minut po začetku drugega polčasa je iz igre vrgel kar tri nasprotne nogometaše, nato pa je njegovo veselje znova preprečil okvir vrat. Domačim navijačem je dih zastal, ko se vratar Victor Valdes in bočni branilec Dani Alves ob podaji Milana Petržele nista najbolje razumela, vseeno pa je Valdes na koncu stvari držal pod kontrolo. Nato je znova udaril Messi, ki se je prebil do strela, njegovo veselje pa je tokrat preprečil Limbersky. Odrešilni zadetek je Barcelona dosegla šele v 82. minuti, dosegel ga je David Villa. Zmaga je ostala doma, vseeno pa je Lionel Messi nocoj okusil nekaj grenkobe, kajti svoje odlične nogometne predstave predvsem po zaslugi smole ni uspel kronati z zadetkom.