Uredništvo    2. oktober 2012
Liga prvakov, skupina G, 2. krog

Benfica brez možnosti

Barcelona je upravičila vlogo favorita in brez posebnega naprezanja v gosteh z 2:0 borbeno Benfico. Katalonci po dveh zmagah z eno nogo praktično že v naslednjem krogu tekmovanja.
20.10.2017 | Evropski pokali
Štadion: Da Luz, Gledalcev: 63847, Sodnik: Cüneyt Cakır (TUR)
Benfica: Artur, Ezequiel Garay, Maxi Pereira, Jardel, Nicolas Gaitan (od 75. Nolito), Nemanja Matić, Bruno Cesar (od 46. Carlos Martins), Enzo Perez (od 60. Pablo Aimar), Lima, Eduardo Salvio, Lorenzo Melgarejo.
Trener: Rui Vitoria
Barcelona: Victor Valdes, Dani Alves, Carles Puyol (od 78. Alexandre Song), Sergio Busquets, Xavi, Javier Mascherano, Cesc Fabregas (od 72. Andres Iniesta), Jordi Alba, Alexis Sanchez, Lionel Messi, Pedro (od 82. David Villa).
Trener: Ernesto Valverde
Iberski derbi večera se je odvijal bolj ali manj v skladu s pričakovanji. Benfica se je izkazala kot nevaren nasprotnik, vendar pa ji je za večji uspeh proti favorizirani Barceloni preprosto zmanjkalo nekaj kakovosti. Gostitelji so prvič zapretili že v drugi minuti, ko je Victor Valdes ubranil strel Bruna Cesarja, naslednja priložnost pa je že utišala domače navijače. Lionel Messi se je na levi strani otresel branilcev ter podal pred gol, kjer je pravočasno reagiral Alexis Sanchez in žogo poslal za hrbet domačega vratarja Arturja. Benfica se ni predala, vsega štiri minute kasneje pa je izvrstno priložnost za izenačenje zapravil Brazilec Lima, ki je po podaji Nicolasa Gaitana meril naravnost v Valdesa. V nadaljevanju polčasa je pobudo prevzela Barcelona in si preko Messija ter Sancheza priigrala kar dve lepi priložnosti za povišanje vodstva, do izteka prvega dela igre pa gledalci z izjemno nekaj redkih obetavnih, a ne dovolj konkretnih napadov niso več videli večje priložnosti za zadetek.

V drugem polčasu je Barcelona potrdila dominacijo in povsem zagospodarila na igrišču. Vseh upov domačih nogometašev je bilo konec v 54. minuti, ko se je Messi še drugič nocoj znašel v vlogi asistenta, po njegovi podaji pa se je mojstrsko znašel Cesc Fabregas, ki je po začetnih težavah ujel pravo strelsko formo. Eden od junakov Eura 2012 je bil na zadnjih dveh tekmah eden ključnih igralcev Barcelone, saj je na težkih gostovanjih v Sevilli in Lizboni skupaj dosegel kar tri zadetke. Po drugem zadetku je naboj srečanja pričakovano zvodenel, saj je Barcelona brez posebnih težav žogo dolga obdobja zadrževala v svoji posesti, Benfica pa je nemočno čakala na napake, a bila z žogo v nogah praktično povsem nenevarna. Monotonost je poleg odličnega strela Messija z glavo prekinil dogodek iz 76. minute tekme, ko je povratnik po poškodbi Carles Puyol nesrečno padel na ramo in v hudih bolečinah zapustil igrišče. Nesrečnemu kapetanu gostov so v znak spodbude zaploskali celo domači navijači, prvi vtis pa vsaj sodeč po slikah, ki so obšle svet, ni ravno najboljši.

Tik pred koncem srečanja je Turek Cuneyt Cakir, ki je sicer sodil brez kakršnih koli polemik, presenetljivo izključil Sergia Busquetsa, ki se po izgubljeni bitki za žogo z Maxijem Pereiro trčil v Urugvajca in se po tem z njim zapletel v krajši komaj omembe vreden prepir, ki pa ga je Cakir kaznoval kar z direktnim rdečim kartonom.