Uredništvo    24. november 2015
Liga prvakov, skupina E, 5. krog

Barcelonina rapsodija

Barcelona je po veličastni zmagi na El Clasicu poteptala še nasprotnika v Ligi prvakov. Nesrečo zoperstaviti se Kataloncem je imela Roma, ki je v svojo mrežo prejela kar šest žog, lahko pa bi še kakšno.
16.10.2017 | Evropske lige
Štadion: Nou Camp, Gledalcev: , Sodnik: Cuneyt Cakιr (TUR)

6 : 1
Barcelona: Marc-Andre ter Stegen, Dani Alves, Gerard Pique (od 57. Marc Bartra), Thomas Vermaelen, Jordi Alba, Ivan Rakitić, Sergio Busquets (od 46. Sergi Samper), Sergi Roberto (od 64. Adriano), Lionel Messi, Luis Suarez, Neymar.
Trener: Ernesto Valverde
Roma: Wojciech Szczesny, Lucas Digne, Antonio Rudiger, Maicon, Konstantinos Manolas, Iago Falque, Seydou Keita, Miralem Pjanić (od 75. Salih Ucan), Radja Nainggolan (od 46. Juan Iturbe), Alessandro Florenzi (od 58. William Vainqueur), Edin Džeko.
Trener: Eusebio Di Francesco
Današnja tekma za Barcelono ni bila usodna, niti kdo ve kako pomembna. Toda na krilih veličastne zmage na El Clasicu so se Katalonci dela proti Romi lotili maksimalno angažirano in znova z Lionelom Messijem v začetni enajsterici. To je bila pravzaprav igra mačke z mišjo, kajti Italijani so bili na stadionu Nou Camp v Barceloni povsem nekonkurenčni in zreli za še višji poraz.

Začelo se je s parado Szczesnyja v četrti minuti. Poljak je interveniral po udarcu Messija z 18 metrov. Argentinec je tri minute pozneje celo zabil zadetek, toda glavni sodnik ga je razveljavil zaradi prepovedanega položaja. Messi je bil v uvodnih minutah precej razpoložen, le za zaključek nekoliko manj, kajti v deveti minuti je, ko je bil Szczesny praktično že premagan, streljal za las mimo Rominega gola. Toda gol je visel v zraku in v 15. minuti je tudi padel. Po dolgi diagonalni podaji v kazenski prostor je nesebično podal Dani Alves, Luis Suarez pa je Barcelono popeljal v vodstvo. Gostje se niso še niti dobro ohladili, že so morali znova po žogo v svojo mrežo. Tekla je 18. minuta, ko je ob navdušenju domačih navijačev zadel Lionel Messi. Verjeli ali ne, v taboru Rome so bili v teh trenutkih lahko celo veseli, da so zaostajali le za dva gola. No, še pred odhodom na odmor so domači nogometaši zadeli še enkrat, v 44. minuti je svoj drugi gol na tekmo zabil urugvajski napadalec Luis Suarez.

Zmagovalec je bil praktično že odločen, pred Romo pa je bilo še dolgih 45 minut. Branilec Barcelone Gerard Pique je v 56. minuti še povišal že tako visoko prednost domačinov na 4:0. Messi je z golom v 60. minuti hitro poskrbel za 5:0. Roma je bila na pragu velike katastrofe. Ko je sodnik Cuneyt Cakir v 77. minuti dosodil še enajstmetrovko za domače, je postalo jasno, da bo končni izid še višji. Toda Neymar je neodgovorno vzel le dva koraka zaleta in precenil svoje sposobnosti. Szczesny je njegov strel ubranil, toda na žogo je "naletel" Adriano in zadel za 6:0. Da pa Rimljani iz Barcelone niso odšli povsem brez časti, je v zadnji sekundi tekme poskrbel Edin Džeko (zastreljal je sicer enajstmetrovko), ki je zabil častni gol.