Štadion: Donbass Arena, Gledalcev: 51759, Sodnik: Florian Meyer (NEM)
Šahtar: Andrij Pjatov, Tomas Hubschman (od 75. Fernandinho), Nikolaj Iščenko, Jaroslav Rakitskij, Vjačeslav Ševčuk, Willian, Douglas Costa (od 58. Eduardo), Vasilij Kobin, Henrikh Mkhitarjan, Jadson, Luiz Adriano (od 67. Marcelo Moreno).
Trener: Mircea Lucescu
Barcelona: Victor Valdes, Dani Alves, Gerard Pique (od 70. Gabriel Milito), Sergio Busquets, Seydou Keita, Xavi (od 66. Pedro), Javier Mascherano, Adriano, Ibrahim Afellay, David Villa (od 75. Jeffren), Lionel Messi.
Trener: Ernesto Valverde
Tisti, ki so po prvi četrtfinalni tekmi, ki jo je na svojem Nou Campu zanesljivo dobila Barcelona, trdili, da je vsega konec, so imeli še kako prav. Šahtar iz Donjecka je ekipa, ki obeta, o tem ni dvoma, toda, da bi Ukrajinci uspeli nadoknaditi takšen zaostanek, pa je bilo, kot se je izkazalo nocoj, na meji znanstvene fantastike. Barcelona je namreč dobila tudi drugo četrtfinalno tekmo, minimalno zmago je Kataloncem zagotovil neuničljivi Lionel Messi.

Preobrata ni bilo, znova pa se je zgodil Messi
Glede na to, da so v Barceloni Ukrajinci izgubili s kar 1:5, je bilo jasno, da jih nocoj reši le juriš na vrata Barcelone. Ker pa si doma niso želeli privoščiti blamaže, je resnica njihovega "pohoda" na zmago in morebiten preobrat, nekje vmes, torej med poizkusom preobrata in želje po všečni predstavi, ki bi zadovoljila okus gledalcev. V prvem polčasu so si tako varovanci romunskega trenerja Mircee Lucescuja priigrali nekaj priložnosti za zadetek, nevarni so bili predvsem Douglas Costa, Jadson in Mkhitaryan, vendar niso izkoristili nobene oziroma je bil Valdez vselej na mestu. Barcelona je na drugi strani igrala, kot pravimo v nogometnem žargonu, na rutino. Toliko, kolikor je bilo pač potrebno. Brez pretirane panike in niti ne preveč vneto. Kljub temu je Lionel Messi že v prvem polčasu rešil vprašanje zmagovalca te tekme, potem ko je v 43. minuti dosegel edini zadetek na nocojšnjem srečanju.
Šahtar Barcelona Lionel Messi
Premalo tudi za remi
Drugi polčas je ponudil podobno sliko. Ostra igra domačih in, zanimivo, kar šest prekrškov v prvih desetih minutah drugega polčasa. Zdaj je nogometašem Šahtarja že bilo jasno, da bo nocoj bržkone nedosegljiva tudi zmaga, zato so pokazali kremplje in skušali izvleči vsaj remi. Barcelona je resno zapretila v 59. minuti, ko je imel priložnost Affelay ter nato še v 68. minuti preko Busquetsa in Davila Ville. A rezultat se ni spremenil. Mkhitaryan je svoje moštvo sicer skorajda rešil poraza in mu ponudil možnost častnega slovesa od Evrope, vendar je tudi njemu veselje preprečil nocoj odlični Valdez. 1:0 je bilo za Barcelono seveda dovolj, Katalonci, ki v polfinalu pričakujejo Real iz Madrida (slednji se mora tja še uvrstiti), so namreč med štiri najboljše klube v Evropi napredovali s skupnim rezultatom 6:1.