Damjan Tratnik   4. avgust 2012
Barcelona po enajstmetrovkah ugnala PSG

Barcelona ugnala PSG

Barcelona je na visokokategorni prijateljski tekmi v Parizu po izvajanju enajstmetrovk ugnala močno okrepljeni PSG. Zlatan Ibrahimović in Lionel Messi zadela že rednem delu.
Polemičen prvi gol Barcelone
Park princev v Parizu je gostil odmevno prijateljsko tekmo med domačim PSG in špansko Barcelono, ki je po remiju (2:2) v rednem delu zmagovalca dal po izvajanju enajstmetrovk. Gostje so povedli že v šesti minuti, ko je po prodoru Alexisa Sancheza zadel mladinec Rafinha, ki je sicer član B ekipe katalonskega velikana. Barcelona je po prekršku nad Sanchezom kmalu po začetku drugega dela podvojila vodstvo, ko je z bele točke zadel Lionel Messi, preostanek tekme pa je pripadel pariški ekipi, ki se je uspela vrniti v igro. Najprej je že po uri igre enajstmetrovko zadel še Zlatan Ibrahimović, osem minut pred koncem pa je rezultat poravnal branilec Zoumana Camara, ki je izkoristil lepo asistenco Javierja Pastoreja.

PSG počasi končuje s pripravami, saj se nova sezona v francoski Ligue 1 za Parižane začenja že naslednjo soboto proti Lorientu, Barcelona pa bo prvo uradno tekmo v sezoni odigrala šele 23. avgusta, ko se v finalu španskega superpokala pomerila z Realom iz Madrida.