Uredništvo    3. avgust 2013
Apokalipsa Santosa na Nou Campu

Barcelona razstrelila Santos

Trenerski debi Tate Martina na Nou Campu bi se le težko končal bolj spektakularno. Barcelona je na tekmi za turnir Joana Gamperja brazilskemu Santosu zabila kar reci in piši osem zadetkov.
Atletico ima neverjetnega vrat...
Debi Gerarda "Tate" Martina na Nou Campu je na katalonski nogometni hram zvabil več kot 80 tisoč gledalcev, ki so z velikim zanimanjem pričakovali tudi domači debi brazilskega zvezdnika Neymarja, ki je svojo prvo domačo tekmo odigral proti svojemu nekdanjemu klubu Santosu. Le-ta je v Barceloni brazilskemu nogometu storil medvedjo uslugo - štirikratni evropski prvaki so goste povsem povozili, jih nadigrali v vseh elementih nogometne igre ter domov pospremili s kar osmimi zadetki v mreži, kar je eden največjih mednarodnih porazov nekdanjega Pelejevega kluba v njegovi zgodovini.

Martino je srečanje začel s preverjeno enajsterico brez zaenkrat edinega novinca Neymarja, ki je v igro vstopil šele v nadaljevanju. Barcelona je začela furiozno in z zadetki Lionela Messija, avtogolom Lea, Alexisa Sancheza ter Pedra že do odmora vodila s 4:0, tudi po številnih menjavah pa Santos ni našel poti iz tunela, saj je tudi v drugem polčasu prejel enako "porcijo". Dvakrat se je med strelce vpisal Cesc Fabregas, linč pa sta sklenila še Adriano in Kamerunec Jean Marie Dongou, ki je sicer član rezervne ekipe Barcelone.

Neymar in Messi sta skupaj odigrala vsega 15 minut drugega polčasa, kar je bilo seveda občutno premalo za izdatnejše analize o tem, kako je v praksi funkcioniralo njuno sodelovanje. Neymar se med strelce ni vpisal, a ni manjkalo prav dosti, saj mu je veselje pred prvim zadetkom v majici Barcelone pokvarila prečka.