Damjan Tratnik   9. avgust 2012
V Gotenburgu spektakel ni upravičil pričakovanj

Barcelona premagala United

Barcelona je na spektakularni prijateljski tekmi v Goteborgu po enajstmetrovkah ugnala Manchester United, ki je v rednem delu igre preko Rooneyja zapravil strel z bele točke.
Če želite Messija, se znebite ...
Stadion Ullevi v Goteburgu je pričakal spektakularni prijateljski obračun ekip, ki sta se od leta 2009 kar dvakrat pomerili v finalu Lige prvakov. Več kot 48 tisoč gledalcev (karte so pošle po vsega 45 minutah) ni najbolj uživalo v predstavi, saj sta si obe ekipi priigrali le malo pravih priložnosti za zadetek. Še najbližje je bil United, ki je po prekršku Cristiana Tella nad Nanijem tik pred koncem prvega polčasa dobil priložnost z bele točke, a je slab strel Wayna Rooneyja Victor Valdes ubranil brez posebnih težav. Po izteku devetdesetij minut so odločale enajstmetrovke, v katerih so imeli več sreče Katalonci, ki so slavili z 2:0.

V majici Barcelone je debitiral doslej edini novinec v vrstah katalonskega kluba Jordi Alba, ki je v 66. minuti zamenjal Brazilca Adriana.