Uredništvo    12. marec 2014
Liga prvakov, osmina finala

Barcelona potrdila četrtfinale

Manchester City je obljubljal juriš na četrtfinale, a prikazal nekaj podobnega kot v torek Arsenal. Barcelona pa je Angleže kontrolirala kot jih je v torek Bayern in se brez večjih težav prebila v četrtfinale.
20.10.2017 | Evropski pokali
Štadion: Nou Camp, Gledalcev: , Sodnik: Stephane Lannoy (FRA)
Barcelona: Victor Valdes, Dani Alves, Gerard Pique, Sergio Busquets, Andres Iniesta, Xavi, Javier Mascherano, Cesc Fabregas (od 86. Sergi Roberto), Jordi Alba, Lionel Messi, Neymar (od 80. Alexis Sanchez).
Trener: Ernesto Valverde
Manchester City: Joe Hart, Pablo Zabaleta, Joleon Lescott, Vincent Kompany, Aleksandar Kolarov, Samir Nasri (od 74. Jesus Navas), David Silva (od 72. Alvaro Negredo), Yaya Toure, James Milner, Fernandinho, Sergio Aguero (od 46. Edin Džeko).
Trener: Josep Guardiola
Prve minute tekme na Nou Campu so ponudile precej grob pristop gostujoče ekipe, ki je v Barcelono prišla lovit zaostanek dveh zadetkov s prve tekme. Priložnosti na začetku ni bilo, glavni sodnik pa je brzdal predvsem nogometaše angleškega predstavnika. V 12. minuti je Lionel Messi prvič resneje zapretil proti golu Cityja, sprehodil se je namreč do gola Angležev, Hart je posredoval, toda Messi je spet prišel do žoge, a so se gostje ubranili. V 19. minuti je gol zabil Neymar, toda sodniki so ocenili, da je šlo za prepovedan položaj.

V prve pol ure smo bili priče predvsem igri med obema kazenskim prostoroma, številnim prekrškom, priložnosti pa je bilo le za vzorec. Proti koncu prvega dela igre se je to spremenilo. V 36. minuti je po lepi akciji gostov čez gol streljal David Silva. Na drugi strani lepa akcija Barcelone, Messi je lepo zaposlil Neymarja, ki pa je streljal v bližnji kot, tako da je Hart odbil v kot. Kmalu zatem nova priložnost Kataloncev, Xavi je v padanju streljal direktno v angleškega vratarja. Najlepšo potezo prvega polčasa je v 41. minuti po podaji Toureja demonstriral Silva, ki je v skoku s peto podal do Samirja Nasrija, ki je sprožil, a na njegovo žalost le v Valdesa, ki je strel ubranil. Barcelona je še malce pritisnila. Spet je Messi zaposlil Neymarja, slednji je iz gola zvabil Hart, streljal v prazen gol, toda tam je bil eden od gostujočih nogometašev, ki je rešil zanesljiv gol.
Barcelona Manchester City Messi

Pri Manchester Cityju je ob polčasu prišlo do menjave, namesto Sergia Aguera je vstopil Edin Džeko in takoj poživil napad gostov. Napadalec iz BiH je imel po prvi akciji takoj priložnost, streljal je po tleh, Valdes pa je njegov poizkus ubranil. Na drugi strani je Lionel Messi v 51. minuti uprizoril svoj značilni sprehod do gola, se zlahka otresel Lescotta, že "vrgel" Valdesa, a zadel le vratnico. Le minuto pozneje nov strel Džeka, tokrat z glavo, Valdes pa je posredoval v zadnjem trenutku. Manjši pritisk Cityja je v 55. minuti zaključil Zabaleta, ki je z ugodnega položaja streljal mimo gola.

V 67. minuti je Barcelona povedla. Zadel je Lionel Messi, ki je izkoristil napako v gostujoči obrambi. V 71. minuti posredovanje Harta, streljal je Xavi. Kmalu pa je bilo za City dokončno vsega konec, zaradi domnevne enajstmetrovke po padcu Džeka je ugovarjal Zabaleta, sodnik pa mu je pokazal drugi rumeni karton in pot pod prho. V 86. minuti lepa priložnost za Fabregasa, ki ga je nato zamenjal Sergi Roberto. City je v 88. minuti sicer izenačil, zadel je Kompany, v sodnikovem podaljšku pa je po lepi podaji Dani Alves postavil končnih 2:1 in potrdil uvrstitev Barcelone med osem najboljših ekip v Evropi.