Damjan Tratnik   6. avgust 2015
Barcelona je osvojila pokal Gamper

Barcelona odpihnila Romo

Barcelona je v finalu tradicionalnega turnirja Joan Gamper visoko s 3:0 odpravila italijansko Romo, prvič pred pričetkom nove sezone pa se je predstavil atomski trio MSN.
Atletico ima neverjetnega vrat...

Barcelona je v letošnjem finalu trofeje Gamper gostila italijansko Romo, pri kateri je pred leti dokaj neuspešno deloval trenutni strateg Kataloncev Luis Enrique. Slednji je prvič v času priprav na novo sezono v ogenj poslal Lionela Messija, Neymarja in Luisa Suareza,ki so v lanski sezoni podirali meje mogočega in v vseh tekmovanjih med seboj zabili kar 122 zadetkov.

Atomski trio, eden največjih v zgodovini nogometne igre, je pokazal izvrstno formo in prispeval velik delež k zanesljivi zmagi Barcelone s 3:0. Prvi zadetek je padel v 25. minuti, ko je pa akciji, ki jo je začel Messi zadel Neymar, nato je pet minut pred koncem polčasa Neymar asistiral Messiju za drugi gol Barcelone, v drugem polčasu pa je piko na i postavil Ivan Rakitić, ki je dosegel izjemen zadetek iz 30 metrov.

Med tekmo je zavrelo med Lionel Messijem in branilcem Rome Mapoujem Yango-Mbiwajem, katerega je Argentinec zgrabil za vrat in skušal udariti z glavo. Sodnik je obema, bržčas zaradi narave prijateljske tekme, pokazal le rumeni karton. Srečanje si je na Nou Campu ogledalo kar 94.422 gledalcev.

Barcelona bo novo sezono uradno odprla že naslednji torek, ko se bo v finalu evropskega superpokala pomerila s Sevillo. Branilci naslova evropskega in španskega prvaka bodo nato odigrali še finale španskega superpokala z Athleticom iz Bilbaa, proti istemu nasprotniku pa bodo 23. avgusta tudi uradno odprli novo sezono v Primeri Division.