Uredništvo    14. februar 2012
Liga prvakov, osmina finala, prva tekma

Barca s 3:1 na Nou Camp

Barcelona je v dveh povsem različnih polčasih zasluženo s 3:1 ugnala Bayer iz Leverkusna in storila velik korak k uvrstitvi v četrtfinale. Za Katalonce zadelal Alexis Sanchez in Lionel Messi.
16.8.2017 | Evropske lige
Štadion: BayArena, Gledalcev: 30210, Sodnik: Craig Thomson (ŠKO)
Bayer Leverkusen: Bernd Leno, Vedran Ćorluka, Gonzalo Castro, Manuel Friedrich, Michal Kadlec, Stefan Reinartz, Daniel Schwaab (od 90. Karim Bellarabi), Lars Bender, Renato Augusto, Simon Rolfes (od 77. Stefan Kiessling), Andre Schürrle.
Trener: Roger Schmidt
Barcelona: Victor Valdes, Eric Abidal, Dani Alves, Carles Puyol, Sergio Busquets, Andres Iniesta (od 61. Thiago Alcantara), Javier Mascherano, Cesc Fabregas, Adriano (od 70. Pedro), Alexis Sanchez (od 86. Cuenca), Lionel Messi.
Trener: Ernesto Valverde
Strah aktualnih evropskih prvakov pred pošastnim mrazom, slabim igriščem in dežjem je bil odveč. Na BayAreni se je termometer gibal okoli ničle, je pa zato Špance pričakalo posebno orožje Nemcev, ki je v Ligi prvakov tudi na tekmah Barcelone redko videno – naravnost fanatična obramba z desetimi igralci za žogo. Nemci so v svojem kazenskem prostoru "parkirali avtobus" in se v prvem delu v celoti osredotočili na destrukcijo igre gostov, ki so imel tako rekoč vseh 45 minut žogo v svojih nogah. Barcelona ni našla poti skozi zgoščeno obrambo domačih, v katerih se je še posebej izkazal Daniel Schwaab, ki je v 12. minuti z odličnim posredovanjem v zadnjem hipu izbil žogo pred Alexisom Sanchezom.

V polčasu brez izrazitih priložnosti je Barcelona navkljub bunkerju gostiteljev poizkušala še naprej in napako Bayerja naposled tudi dočakala. Tri minute pred koncem prvega polčasa je Lionel Messi izkoristil visoko postavljeno obrambo Bayerja, hitro in močno podal v kazenski prostor, tam pa se je v pravem času na pravem mestu znašel Alexis Sanchez, ki je s strelom med nogama Bernda Lena poskrbel za veliko olajšanje vse bolj zaskrbljenih nogometašev Barcelone.

Bayer Barcelona Simon Rolfes Lionel Messi

V drugem polčasu je na zelenico stopila drugačna enajsterica Bayerja – hrabra, agresivna in neprimerno bolj nevarna. Nemci so se očitno odločili, da proti Barceloni nimajo več česa izgubiti, agresiven in hraber pristop pa se jim je nepričakovano hitro obrestoval že v 52. minuti, ko je po slabem posredovanju obrambe Barcelone z glavo zadel Čeh Michal Kadlec. Barcelona se ni pustila zmesti, zato je veselje na domačih tribunah trajalo le nekaj minut. V 55. minuti je Cesc v slogu odstotnega Xavija sijajno podal v kazenski prostor, tam pa je žogo ujel hitri Sanchez, preigral Bernda Lena in zadel prazno mrežo za novo vodstvo Kataloncev. Dobra igra se je nadaljevala, naslednja priložnost pa je ponovno ponudila Bayerju, a je žogo po rahlem dotiku Victorja Valdesa po strelu Gonzala Castra zadela okvir vrat. Nekaj minut kasneje je v enaki meri z genialno samostojno akcijo vratnico zadel še Lionel Messi, končni izid tekme pa je dve minuti pred koncem vendarle postavil Argentinec, ki je lepo izvedel protinapad z Danielom Alvesom in z voleja dosegel sedmi zadetek v letošnji sezoni.