Uredništvo    21. april 2015
Liga prvakov, četrtfinale

Barca rutinirano v polfinale

V Barceloni ni bilo nobene dileme. Domača ekipa je povsem brez težav, lagodno premagala Paris Saint-Germain tudi na drugi tekmi in se prebila v polfinale. Junak večera je bil Neymar.
Maribor sem vedno spoštoval
Štadion: Nou Camp, Gledalcev: , Sodnik: Svein Oddvar Moen (NOR)

1 : 0

2 : 0

Barcelona: Marc-Andre ter Stegen, Dani Alves, Gerard Pique, Sergio Busquets (od 55. Sergi Roberto), Andres Iniesta (od 46. Xavi), Javier Mascherano, Jordi Alba, Ivan Rakitić, Luis Suarez (od 75. Pedro), Neymar, Lionel Messi.
Trener: Ernesto Valverde
Paris SG: Salvatore Sirigu, Marquinhos, Maxwell, Gregory Van der Wiel, David Luiz, Blaise Matuidi (od 81. Adrien Rabiot), Yohan Cabaye (od 65. Lucas Moura), Javier Pastore, Marco Verratti, Edinson Cavani (od 80. Ezequiel Lavezzi), Zlatan Ibrahimović.
Trener: Unai Emery
Barcelona je danes branila prednost s prve tekme četrtfinala Lige prvakov. Dobesedno tega seveda ni počela, Katalonci tega nikoli ne počnejo in tudi danes so krenili na zmago proti še vedno zdesetkanemu PSG, ki je danes najbolj pogrešal svojega kapetana Thiaga Silvo

David Luiz je tekmo začel z neumnim prekrškom že v tretji minuti, zanj si je prislužil tudi rumeni karton. Potem pa je tekma krenila v smer, ki so jo zastavili domači. V 14. minuti, pred tem priložnosti ni bilo, je maestralni prodor čez pol igrišča in mimo treh nasprotnih nogometašev uspel Andresu Iniesti, ki je nato podal mojstrsko podajo Neymarju. Brazilec je izigral Davida Luiza in "vrgel" Siriguja ter zadel za 1:0. PSG je po prejetem golu hitro začel igrati bolj aktivno. Javier Pastore je v 20. minuti streljal čez gol. Dani Alves je v prvem polčasu igral odlično. V 23. minuti je podal v kazenski prostor, Luis Suarez je žogo spustil Lionelu Messiju, ki jo je udaril čez gol. V naslednji akciji je Alves na gol streljal kar sam, Sirigu je žogo odbil, Neymar je odbitek lovil z glavo, Italijan na golu PSG pa je njegov strel ubranil. V 34. minuti je bil brez moči. Znova je z glavo streljal osamljeni Neymar, ki je izkoristil podajo Alvesa. Dva proti nič je bil končni izid prvega polčasa.

Luis Enrique je ob polčasu menjal. Iniesto je zamenjal z veteranom Xavijem. V igri Barcelone si ni nič spremenilo, Katalonci so brez večjih težav nadzorovali potek tekme. Francozi so sicer poizkušali storiti kaj konkretnega, vendar jim domačini resnici na ljubo niso ničesar dovolili. Tako se je igra odvijala predvsem med obema kazenskima prostoroma, Parižani pa so le stežka prihajali v situacije za zaključni strel. Vse, kar je priletelo v okvir Barceloninega gola, je ujel vratar Ter Stegen. Na koncu je ostalo pri rezultatu iz prvega polčasa, s katerim je Barcelona na relativno lahek način prišla do vstopnice za polfinale.