Uredništvo    14. september 2010
Liga prvakov, skupina D, 1. krog

Barca kot Barca, Messi kot Messi

Barcelona je na prvi tekmi letošnje sezone Lige prvakov povsem nadigrala grški Panathinaikos in ga po 90 minutah obleganja ugnala s 5:1. Z dvema goloma in asistencama blestel Lionel Messi.
20.10.2017 | Evropski pokali
Štadion: Nou Camp, Gledalcev: 69738, Sodnik: Rizzoli (Rizoli)

0 : 1
1 : 1

2 : 1

3 : 1

4 : 1

5 : 1

Barcelona: Victor Valdes, Eric Abidal, Dani Alves, Gerard Pique (od 76. Gabriel Milito), Carles Puyol, Sergio Busquets, Andres Iniesta, Xavi (od 79. Javier Mascherano), Lionel Messi, Pedro, David Villa (od 70. Bojan Krkić).
Trener: Ernesto Valverde
Panathinaikos: Alexandros Tzorvas, Loukas Vyntra, Cedric Kante, Stergos Marinos, Jean-Alain Boumsong, Sebastian Leto (od 81. Sotiris Ninis), Simao, Kostas Katsouranis (od 64. Giorgos Karagounis), Gilberto Silva, Sidney Govou (od 71. Javier Luis Garcia), Djibril Cisse.
Trener: Jesualdo Ferreira
Barcelona je 70.000 gledalcem na Nou Campu priredila zabavo, za katero je vredno odšteti vsak cent vstopnice. V 90 minutah je povsem nadigrala grški Panathinaikos, o neverjetni premoči prvih favoritov za zmago v Ligi prvakov pa veliko priča že statistika – Barcelono je žogo v svojih nogah držala kar 86 odstotkov igralnega časa, razmerje v strelih na gol pa je bilo neverjetnih 21:1.

Po začetnem obleganju je Panathinaikos v 20. minuti šokiral domače navijače, ko je po podaji Djibrila Cisseja zadel eden od treh Francozov v začetni enajsterici Sidney Govou. Zadetek gostov je v Barceloni prebudil "pošast" in sledila je kanonada, ki se je ob številnih obrambah Alexandrosa Tzorvasa končala pri številki pet. Najprej je po podaji skozi srce obrambe Xavija zadel Messi, nato pa je po predložku iz kota svoj prvi zadetek v LP za Barcelono zabil David Villa, tik pred koncem prvega polčasa pa si je Messi kar dvakrat izmenjal dvojni podaji s Pedrom in Xavijem ter povišal na 3:1. V drugem polčasu je Argentinec iztržil enajstmetrovko, a nato strel iz bele točke zapravil, do izteka srečanja pa je še dvakrat asistiral (Pedru in Alvesu) ter si tako nesporno prislužil naziv junaka prvega dneva Lige prvakov v letošnji sezoni.

Barcelona Panathinaikos David Villa Lionel Messi

Ruski zapravljivci praznih rok

KOBENHAVN 1:0 RUBIN KAZAN
87 [1:0] N'Doye

Ruski prvak Rubin Kazan je v zadnjih mesecih za okrepitve odštel več kot 50 milijonov evrov, kljub temu pa bogato tatarsko moštvo na prvi tekmi letošnje sezone LP ni zadovoljilo. Danski Kobenhavn, ki šele drugič nastopa med najboljšimi, je uspešno zaprl vse poti do svojih vrat, nezbrani in premalo ambiciozni gostje pa so pravo zaušnico prejeli tri minute pred koncem srečanja, ko je po predložku iz prostega strela z glavo zadel Senegalec Dame N'Doye in zabil že svoj osmi zadetek na zadnjih devetih tekmah.