Štadion: Nou Camp, Gledalcev: , Sodnik: Björn Kuipers (NIZ)

Barcelona: Victor Valdes, Dani Alves, Gerard Pique, Sergio Busquets, Andres Iniesta, Xavi, Cesc Fabregas (od 62. Lionel Messi), Adriano (od 63. Marc Bartra), Jordi Alba, David Villa (od 84. Alexandre Song), Pedro.
Trener: Ernesto Valverde
Paris SG: Salvatore Sirigu, Maxwell, Thiago Silva, Alex, Christophe Jallet (od 88. Gregory Van der Wiel), Javier Pastore, Thiago Motta, Marco Verratti (od 83. David Beckham), Lucas Moura, Zlatan Ibrahimović, Ezequiel Lavezzi (od 81. Kevin Gameiro).
Trener: Unai Emery
Barcelona je dočakala večer, ki je v marsikaterem oziru služil kot nevaren eksperiment.  Prvi zvezdnik Kataloncev Lionel Messi je izgubil bitko s poškodbo in srečanje začel na rezervni klopi, s čimer je Barcelona po dolgem času odločilno tekmo odigrala brez svoje prve violine. Izostanek Messija se je v prvem delu izkazal kot upravičena skrb štirikratnih evropskih prvakov – igra Barcelone je bila bila bleda, v napadalnih akcijah premalo natančna in kreativna, če k temu dodamo še razstreseno predstavo obrambne vrste pa dobimo sila nervozno mešanico, v kateri se je PSG v prvih 45 minutah nekajkrat zelo močno približal želenemu zadetku.

Prva priložnost se je sicer Barceloni ponudila že v drugi minuti igre, ko je Xavi s prostega strela le za nekaj centimetrov zgrešil okvir vrat. Nekaj trenutkov kasneje je obramba Barcelone v zadnjem hipu izbila žogo pred Ezequielom Lavezzijem, v nadaljevanju prvega polčasa pa je domači obrambi preglavice povzročal tudi hitronogi Brazilec Lucas Moura, ki je dvakrat zapretil z razdalje. V 20. minuti je Barcelona po daljšem času sestavila obetaven napad in po akciji Pedra zadela zunanji del mreže, kmalu zatem pa so sledile hektične minute domače obrambe, kateri je kožo z odličnimi intervencijami reševal predvsem osmoljenec prve tekme v Parizu Victor Valdes. Barcelonin vratar se je najbolj izkazal v 25. minuti, ko se je po podaji Zlatana Ibrahimovića sam pred njim znašel Lavezzi, v nadaljevanju tekme pa je bilo nevarno predvsem ob prekinitvah, v katerih domači nogometaši niso bili dorasli fizično močnejšim in višjim igralcem Paris Saint Germaina. Ob odsotnosti Messija je v napadu Barcelone glavno vlogo pričakovano zavzel Andres Iniesta, ki je sicer nekajkrat nevarno prodrl, vendar pa njegove zaključne podaje niso bile najbolj natančne. V 37. minuti je Xavi lepo prepustil žogo dokaj neopaznemu Davidu Villi, vendar pa je El Guaje iz težkega položaja meril visoko pod gol. Prvi polčas je statistično pripadel Barceloni, vendar pa je bil precej nevarnejši Paris Saint Germain, ki je bil več kot enakovreden nasprotnik favoriziranim gostiteljem.

Barcelona Paris SG Alex

Slutnje, ki je bil moč začutiti v prvem delu igre, so se v nadaljevanju hitro uresničile. PSG se je že zdavnaj otresel pritiska in vse pogumneje pritiskal na nestabilno zadnjo vrsto Barcelone ter kmalu po začetku drugega polčasa dobil želeno. Po izgubljeni žogi na sredini igrišča je Ibrahimović sijajno zaposlil Javierja Pastoreja, "El Flaco" pa je v obračunu iz oči v oči z Valdesom rutinirano zadel in dosegel svoj najpomembnejši zadetek v majici PSG po prestopu iz Palerma. Na Nou Campu se je prižgal alarm, ob katerem Titu Vilanovi ni preostalo drugega, kot da poškodovanega Lionela Messija pošlje na ogrevanje. PSG je namreč tudi po vodstvu še naprej pretil in imel preko Pastoreja celo priložnost za povišanje vodstva, slavnostni trenutek pa je napočil v 62. minuti, ko je Messi zamenjal Cesca Fabregasa, ki je po odlični predstavi konec minulega tedna proti Mallorci nocoj precej razočaral.

Sijajni Argentinec več kot očitno ni bil stoodstotno pripravljen, a že njegova prisotnost je v vrste PSG hitro vnesla nemir ter obenem dvignila samozavest njegovim soigralcem. Kmalu po njegovem vstopu je Daniel Alves zapravil lepo priložnost za vodstvo, nato je v 65. minuti Sirigu s skrajnimi močmi ubranil strel Inieste, mreža pa je naposled zatresla v 72. minuti, ko je po podaji Ville z natančnim strelom zadel Pedro in poskrbel za veliko olajšanje domačih navijačev. Po izenačenju je Barcelona skušala igrati vse počasneje in tako pridobiti čim več časa, vseeno pa je imela pet minut pred koncem lepo priložnost za popoln preobrat, ko je Iniesta po mojstrski samostojni akciji meril mimo vrat. PSG je v zadnjih minutah zaman čakal na akcijo, v kateri bi lahko poslal visoko žogo pred kazenski prostor Barcelone, saj so domači nogometaši učinkoviti preizkusili vse trike in žogo uspeli vse do zadnjega žvižga Nizozemca Bjoerna Kuijpersa zadržati v svojih nogah.

Barcelona je vnovič pokazala veliko ranljivosti in bila tako kot proti Milanu blizu izpada, a je tudi tokrat zmogla prebroditi težave in napredovati v naslednji krog. Ob sijajni formi Bayerna, Borussie in Reala Katalonce za zmago v Ligi prvakov zagotovo čaka izjemno zahtevna naloga, a moštva, ki ima v svojih vrstah velikana kot je Lionel Messi. seveda nikoli ne velja odpisati.