Uredništvo    1. april 2014
Liga prvakov, četrtfinale

Atletico preživel naval Barcelone

Sijajen obračun v Barceloni ni dal zmagovalca. Atletico je na Nou Campu povedel z velemojstrskim zadetkom Diega, nato pa se skoraj trideset minut krčevito branil in na koncu iztržil odličen remi 1:1.
Pred dvema tednoma je bila vel...
Štadion: Nou Camp, Gledalcev: 79941, Sodnik: Felix Brych (NEM)

19'
Koke

38'
Gabi

0 : 1

1 : 1

Barcelona: Jose Manuel Pinto, Dani Alves, Gerard Pique (od 12. Marc Bartra), Sergio Busquets, Andres Iniesta, Xavi, Javier Mascherano, Cesc Fabregas (od 68. Alexis Sanchez), Jordi Alba, Lionel Messi, Neymar.
Trener: Ernesto Valverde
Atletico Madrid: Thibaut Courtois, Diego Godin, Luis Filipe, Joao Miranda, Koke, Tiago, Gabi, Juanfran, Arda Turan (od 77. Cristian Rodriguez), Diego Costa (od 30. Diego), David Villa (od 70. Jose Ernesto Sosa).
Trener: Diego Pablo Simeone
Klasika španskega nogometa se je vsaj za en večer preselila na evropska prizorišča. Obračuni Barcelone in Atletica vsaj po športni plati v zadnjih letih prav nič ne zaostajajo za derbiji med Barcelono in madridskim Realom, saj tako kot slavni El Clasico postajajo nepredvidljivi in zaradi tega posledično tudi nadvse zanimivi.

Španski večer, obkrožen zgolj s tujim sodnikom, simboliko Lige prvakov in tujimi oglaševalci ob robu igrišča, je zakorakal v obračun, ki je v uvodnih minutah povsem pripadel gostom z Madrida. David Villa se je v prvih petih minutah znašel v dveh imenitnih priložnostih za zadetek, a nekdanji napadalec Barcelone ni uspel premagati Joseja Manuela Pinta, ki je z nekaj neposrečenimi posredovanji namignil na to, da bi lahko bila odsotnost Victorja Valdesa za Barcelono precejšen problem. Težave Kataloncev so se nadaljevale v 11. minuti, ko je z igrišča odšepal Gerard Pique, ki je nesrečno padel na hrbet, a je v tem smislu dobrih petnajst minut kasneje še bolj nastradal Atletico, ki je ostal brez Diega Coste, ki je bil že pred tekmo močno vprašljiv za nastop. Barcelona si je prvo veliko priložnost priigrala v 25. minuti, ko je Lionel Messi sijajno zaposlil Andresa Iniesto, v zadnjem hipu pa je nogo podstavil branilec Diego Godin in najbrž rešil zadetek zvezdnika španske reprezentance. Barcelona je naposled prevzela pobudo in zapretila s streli Messija z glavo in Neymarja z razdalje, tik pred koncem polčasa pa se je Villa znašel v novi lepi priložnosti za zadetek, a je Pinto njegov strel po tleh uspel ubraniti.
Barcelona Atletico Madrid Lionel Messi Tiago

V drugem polčasu se je obračun povsem razživel. Barcelona je začela odločneje kot v prvem delu igre in pritiskala proti vratom gostov, ki so opazno v igri pogrešali Diega Costa, saj igra Atletica brez Brazilca ni imela prave ciljne "tarče". Ob poškodbi Coste je pet minut slave ujel njegov rojak in soimenjak Diego, ki je v 56. minuti s težkega položaja z desne strani dosegel fantastičen zadetek in Atletico popeljal do velike prednosti. Po izjemnem zadetku, po katerem je zadišalo po novem epskem podvigu varovancev Diega Simeoneja, se je srečanje prevesilo v tretjino, ki je v celoti pripadla domači ekipi.

Barcelona je po prejetem zadetku odigrala po svojih najboljših močeh, saj so bili nogometaši Atletica do izteka tekme v povsem podrejenem položaju. Blestel je sijajni Thibaut Courtois, ki je izjemno ubranil poskus Andresa Inieste, danes glavnega protagonista Barcelone v napadu, naposled pa je bil brez moči v 71. minuti, ko je Iniesta z genialno podajo zaposlil Neymarja, Brazilec pa je natančno meril z leve strani in premagal povsem iztegnjenega Belgijca na vratih Atletica. Izenačenje je dalo nov zalet domačim nogometašem, ki so pretili z vseh strani in v kazenski prostor Atletica poslali malo morje ostrih in nevarnih žog, a je obramba na čelu z odličnim Diegom Godinom zadržala vse domače nalete. Najbolj je po zadetku zadišalo po prostem strelu Lionela Messija, ki pa ga je Courtois z novo pantersko reakcijo uspel izbiti v kot.

Na Nou Campu smo videli pravo poslastico dveh prvovrstnih španskih ekip, ki navkljub navidez ugodnejšemu rezultatu za gostujočo ekipo zagotovo še ni dobila epiloga. Stadion Vicente Calderon bo na povratni tekmi, to si skoraj upamo trditi, prizorišče novega nepozabnega spektakla. Štirje letošnji medsebojni obračuni Barcelone in Atletica (dva v superpokalu, prvenstvo in Liga prvakov) niso dali zmagovalca. Peti, povratni v Madridu, ga bo, tako ali drugače, moral.