Uredništvo    16. december 2012
Španija, 16. krog

Atletico ovenel na Nou Campu

Barcelona je s klinično učinkovitostjo zmlela Atletico iz Madrida ter z zmago 4:1 na derbiju dokazala, da i trenutno v Primeri Division ni enakega. Strelski dvoboj asov dobil Lionel Messi z dvema goloma.

4 : 1

Barcelona: Victor Valdes, Gerard Pique, Carles Puyol, Sergio Busquets, Andres Iniesta, Xavi, Adriano (od 85. Dani Alves), Jordi Alba, Alexis Sanchez (od 75. Thiago Alcantara), Lionel Messi, Pedro (od 80. David Villa).
Trener: Ernesto Valverde
Atletico Madrid: Thibaut Courtois, Joao Miranda, Luis Filipe (od 46. Cata Diaz), Diego Godin, Mario Suarez (od 56. Adrian), Koke, Gabi, Juanfran, Arda Turan, Diego Costa (od 60. Tiago), Radamel Falcao.
Trener: Diego Pablo Simeone
Barcelonsko-madridski derbi, v katerem Madrida ne zastopa Real, že dolgo ni požel toliko zanimanja kot nocoj, ko sta se Barcelona in Atletico prvič po 16 letih pomerila kot vodilni ekipi prvenstva. Motiv je še dodatno tik pred začetkom tekme povečala novica s Santiago Bernabeuja, kjer je Real presenetljivo le remiziral proti Espanyolu in tako obema nocojšnjima rivalom dal še dodaten povod za zmago.

El Tigre junak prve tretjine
V prvem polčasu se je Atletico izkazal z izjemno zrelo taktično predstavo, v kateri je bistveno lažje krotil napade gostiteljev kot pred tedni na mestnem derbiju proti Realu. Barcelona nikakor ni uspela razviti svoje igre, Atletico pa je potrpežljivo čakal na svoje priložnosti in jih tudi dočakal. Prvič že v deveti minuti, ko je po podaji mladega Kokeja Radamel Falcao s "tigrskim" skokom zadel vratnico, in drugič petnajst minut kasneje, ko je Atletico nekoliko "zgoljufal" prekršek in ukradel nekaj metrov, a je Falcao po prodoru proti vratom Victorja Valdesa meril mimo daljše vratnice. Prvi zadetek na povsem izenačeni tekmi je padel v 31. minuti, ko je Diego Costa lepo zaposlil neumornega Falcaa, Kolumbijec pa je po levi strani prodrl pred Valdesa in z velemojstrskim lobom še enkrat več dokazal, zakaj trenutno sodi med najbolj zaželene nogometaše sveta.

Lionel Messi Barcelona Atletico Madrid

Adriano vrnil z evrogolom
Izgubljena Barcelona, ki do Falcaovega zadetka niti enkrat ni uspela ustreliti proti vratom Thibauta Courtoisa, se je kmalu zatem čudežno pobrala. Le pet minut kasneje je Adriano, ki je tokrat na desni strani obrambne vrste "nadomeščal" Dani Alvesa, sprožil neverjeten udarec z izredno težkega položaja in dosegel enega najlepših zadetkov v svoji karieri. Izenačenje "iz nič" je prebudilo gostitelje, ki so se v zadnjih minutah naposled razbremenili in v zadnjem napadu na tekmi celo povsem preobrnili izid. Po podaji Andresa Iniesta je Sergio Busquets v slogu najbolj prekaljenih strelcev počakal branilce Atletica, nato pa z močnim strelom pod prečko razparal mrežo Courtoisa in Barcelono na odmor popeljal s prednostjo 2:1.

Messi ugasnil zadnjo iskrico upanja

Zadetek Busquetsa je podrl taktično zamisel gostov, ki so bili v nadaljevanju povsem neprepoznavni. Barcelona je brez večjega odpora tekmecev zadrževala žogo v svoji posesti ter mirno gradila napad za napadom, v 57. minuti pa je bilo dvomov o zmagovalcu dokončno konec. Lionel Messi je približno 20 metrov od vrat Atletica sprejel žogo, si jo nastavil na levico in z natančnim strelom v levi spodnji kot še tretjič matiral Courtoisa in tako Barceloni iz tretjega strela v okvir vrat priigral še tretji gol.

Tretji zadetek je poteptal še zadnje iskrice upanja nogometašev Atletica, ki bodo nocoj zagotovo preklinjali svojo usodo oziroma bolje rečeno neverjetno učinkovitost Barcelone, ki je prav vse omembe vredne strele v okvir vrat uspela pretvoriti v zadetke. V zadnje pol ure tekme je Barcelona povsem zagospodarila in do izteka tekme še popravila rezultat po veliki napaki Diega Godina, ki je nerodno izgubil žogo, kar je Lionel Messi s svojim bliskovito hitrim razmišljanjem seveda takoj kaznoval s svojim drugim zadetkom na tekmi, 25. prvenstvenim v sezoni in 90. v letu 2012.