Uredništvo    2. oktober 2012
Liga prvakov, 2. krog

Traktor povozil Bayern

BATE je prva senzacija letošnje Lige prvakov! Po dveh odigranih tekmah imajo Belorusi na svojem kontu kar šest točke. Nove tri so osvojili zahvaljujoč največjemu skalpu v svoji zgodovini - porazili so Bayern!
19.10.2017 | Evropski pokali
Štadion: Stadyen Dynama, Gledalcev: 24636, Sodnik: Aleksandar Stavrev (MAK)
BATE Borisov: Andrej Gorbunov, Denis Poljakov, Egor Filipenko, Marko Simić, Maksim Bordačev, Dmitri Liktarovič (od 66. Mikhail Sivakov), Aleksandr Volodjko, Edgar Olehnovič, Aleksandr Pavlov (od 84. Renan Bressan), Aliaksandr Hleb, Vitalij Rodionov (od 87. Dmitri Mozolevski).
Trener: Aleksandr Jermakovič
Bayern Munchen: Manuel Neuer, Holger Badstuber (od 77. Bastian Schweinsteiger), Philipp Lahm, Dante, Jerome Boateng, Toni Kroos, Javi Martinez (od 58. Xherdan Shaqiri), Luiz Gustavo, Franck Ribery, Thomas Müller, Mario Mandžukić (od 75. Claudio Pizarro).
Trener: Carlo Ancelotti
Devet zaporednih zmag v vseh tekmovanjih je nogometašem Bayerna pred nocojšnjo tekmo dajalo samozavest, vendar očitno premalo. Bayern je srečanje začel bolje in Toni Kroos se bo verjetno še dolgo tolkel po glavi zaradi zamujene priložnosti v 13. minuti. Kmalu za njo je namreč prišel zadetek, padel je v Bayernovo mrežo. BATE je zadel v 23. minuti, Poljakov je na desni strani prišel do žoge, Volodkov strel ni premagal Neuerja, Pavlov pa se je znašel na pravem mestu ob pravem času. Bayernov bes so Belorusi hitro začutili. Müller in Mandžukić sta pretila, toda mreža na domačem golu je še kar mirovala. In tako je ostalo vse do konca prvega polčasa, ki ga je BATE presenetljivo dobil, toda pred Bavarci je bilo še 45 minut časa, da stvari postavijo na svoje mesto.

Bayern je moral kreniti v napad in to je tudi storil. Ker so Bavarci napadli z več igralci, je zadaj ostajalo več prostora in prilagodljivi domačini so se seveda dobro znašli. Poljakov, Pavlov in Rodionov Neuerja niso premagali, Bayern pa je še naprej pritiskal in zdelo se je, da bi že en sam Bayernov zadetek povsem obrnil tekmo. A ker izenačenja ni bilo, se je odvil scenarij, ki ga gostje seveda niso želeli. V 78. minuti je po podaji Oklenoviča zadel Rodionov in podvojil prednost "traktoristov". Nato je zapretil Ribery, Gorbunov je razčistil na golovi črti, Francoz je nato stresel še okvir gola, naposled pa le zadel. Toda bilo je prepozno, tekla je že prva minuta sodnikovega podaljška. Tekmec je bilo praktično konec, no ne še povsem, Renan Bressan je uspel zadeti celo za 3:1 in poskrbeti za najbolj odmevno zmago BATE-ja v klubski zgodovini. In Bayern? Nekaj je gotovo, Mathias Sammer, Karl-Heinz Rummenigge, Uli Hoenes in Jupp Heynckes bodo besneli kot risi. To pa zagotovo.