Uredništvo    23. oktober 2012
Liga prvakov, 3. krog

Tokrat nič od presenečenja

BATE je po dveh zaporednih zmagah tokrat izgubil. Valencia se je na Beloruse dobro pripravila in iz Minska odhaja s konkretnih 3:0. Hat-trick Roberta Soldada.
Z malo sreče in navijači bo šl...
Štadion: Stadion Borisov, Gledalcev: 29180, Sodnik: Craig Thomson (ŠKO)
BATE Borisov: Andrej Gorbunov, Denis Poljakov, Egor Filipenko, Marko Simić, Maksim Bordačev, Dmitri Liktarovič (od 53. Mikhail Sivakov), Aleksandr Volodjko (od 75. Renan Bressan), Edgar Olehnovič, Aleksandr Pavlov (od 66. Dmitri Mozolevski), Aliaksandr Hleb, Vitalij Rodionov.
Trener: Aleksandr Jermakovič
Valencia: Diego Alves, Aly Cissokho, Adil Rami, Ricardo Costa, Joao Pereira, Andres Guardado, Sofiane Feghouli (od 82. Antonio Barragan), Tino Costa, David Albelda (od 72. Ever Banega), Fernando Gago, Roberto Soldado (od 77. Jonas).
Trener: Cesare Prandelli
Valencia v tretjem krogu Lige prvakov ni dovolila presenečenja. Netopirji so gostovali pri BATE-ju, ki je pred tem malce nepričakovano premagal najprej Lille, nato pa še finalista Lige prvakov iz lanske sezone Bayern. Po 45 minutah je bilo v Minsku 0:0 in vse je kazalo na to, da bo beloruski prvak uspešno preživel prvi polčas. Toda v sodniškem podaljšku se je zgodilo to, kar je nato pomembno vplivalo na nadaljevanje srečanja. Marko Simić je zakrivil prekršek nad Robertom Soldadom, sodnik pa je pokazal na najstrožjo kazen. Izvedel jo je kar Soldado in to uspešno, tako da je Valencia na odmor odšla s prednostjo.

Španci so z zadetkom dobili krila in v nadaljevanju srečanja so se natančno držali nogometnih učbenikov. Ranjenega domačina so hitro znova zbodli. V 55. minuti se je še drugič nocoj med strelce vpisal Soldado. Na drugi strani priložnost za BATE, Rodionov poizkus je obvladal Alves. Da bo BATE doživel še sedmi poraz na sedmi tekmi s španskim nasprotnikom, je bilo jasno že po drugem prejetem zadetku, dokončno pa v 69. minuti, ko je po podaji Coste še tretjič nocoj zadel Soldado.

Situacija v skupini F je zdaj zapletena. Valencia, BATE in Bayern imajo po treh odigranih tekmah po šest točk, Lille pa ni osvojil še nobene.