Uredništvo    20. november 2012
Liga prvakov, 5. krog

Lille slavil v Belorusiji

Lille je v Belorusiji nastopil oslabljen, vendar vseeno uspel premagati BATE. Zadetka za tri točke Francozov sta prispevala Sidibe in Bruno. BATE še naprej drži tretje mesto.
Saul: Nismo dovolj dobri
Štadion: Stadion Dinama Minsk, Gledalcev: 22810, Sodnik: Marijo Strahonja (HRV)
BATE Borisov: Andrej Gorbunov, Denis Poljakov, Artem Radkov, Egor Filipenko, Maksim Bordačev, Dmitri Baga, Aleksandr Volodjko (od 46. Artem Kontsevoj), Edgar Olehnovič (od 84. Roman Vasiljuk), Renan Bressan, Aliaksandr Hleb (od 78. Mikhail Sivakov), Vitalij Rodionov.
Trener: Aleksandr Jermakovič
Lille: Steeve Elana, Marko Baša, Lucas Digne, David Rozenhal, Djibril Sidibé, Idrissa Gueye, Marvin Martin (od 77. Laurent Bonnart), Benoit Pedretti, Ronny Rodelin, Gianni Bruno (od 65. Nolan Roux), Salomon Kalou (od 69. Dimitri Payet).
Trener: Marcelo Bielsa
Nogometaši BATE-ja so srečanje začeli odločno, toda s polpriložnostnim nasprotnikov niso zares ogrožali. Na drugi strani je bil Bruno precej bližji uspehu. V 14. minuti je Lille, ki je danes nastopil oslabljen, že zadel. Zadetek je dosegel desni bočni branilec Sidibe. Po 15 minutah igre so Francozi uspeli podvojiti svojo prednost. Tokrat je zadel Bruno. Domači nogometaši so prvič zares zapretili šele v 37. minuti, ko je zapretil Bressan, vendar je ostalo pri rezultatu 2:0 za goste.

Kmalu po začetku drugega polčasa se je v priložnosti znašel Rodionov, vendar je Marko Baša njegov strel uspel blokirati. Marvin Martin je na drugi strani žogo praktično že videl v mreži, toda Artemu Radkovu je okroglo usnje uspelo izbiti in rešiti zadetek. Kljub njegovemu posredovanju pa je BATE srečanje izgubil. Lille je v 74. minuti sicer ostal z igralcem manj na igrišču, rdeči karton je prejel Sidibe, vendar na končni rezultat za izključitev ni vplivala.