Uredništvo    7. februar 2015
Primera Division, derbi 22. kroga

Zmaga zgodovinskega predznaka

Madridski Real že dolgo ni deloval tako nemočno kot na današnjem El Madrilenu, ki je še okrepil slavo njegovega demona zadnjih let Atletica. Los Colchoneros so ga v letošnji sezoni premagali že četrtič!
Real bo moral brez Navasa
Štadion: Vicente Calderon v Madridu, Gledalcev: 54900, Sodnik: David Fernandez Borbalan
1 : 0

2 : 0

45'
Gabi

3 : 0

85'
Jese
4 : 0

Atletico Madrid: Miguel Moya, Joao Miranda, Diego Godin, Arda Turan, Guilherme Siqueira, Gabi, Juanfran, Koke (od 10. Saul Niguez, od 71. Raul Garcia), Tiago, Antoine Griezmann (od 77. Fernando Torres), Mario Mandžukić.
Trener: Diego Pablo Simeone
Real Madrid: Iker Casillas, Raphaël Varane, Daniel Carvajal, Nacho, Fabio Coentrao, Isco (od 68. Asier Illarramendi), Gareth Bale, Sami Khedira (od 46. Jese), Toni Kroos, Karim Benzema (od 73. Javier Hernandez), Cristiano Ronaldo.
Trener: Zinedine Zidane
To je bila tekma, ki bo vkorakala v zgodovino. Zmage Atletica proti Realu v eri Diega Simeoneja niso nič novega, a česa takšnega, kar so njegovi vojščaki uprizorili danes, niso pričakovali niti največji optimisti. Atletico je taktično dobesedno razbil kraljevi klub, ki že dolgo – v eri Carla Ancelotti še nikoli – ni deloval tako brezidejno, nemočno in predano kot na igrišču svojega zagrizenega tekmeca. O tem veliko povedo že statistike - razmerje v strelih na gol je bilo neverjetnih 17:4 v prid Atletica, za razliko od večine prejšnjih derbijev pa je bila uravnotežena tudi posest žoge in sicer "le" 52:48 v korist Reala.

Sedemnajst let je minilo od zadnje prvenstvene zmage Atletica proti Realu, ki uteho v današnjem potopu lahko išče le v tem, da bo ne glede na razplet jutrišnjega obračuna med Athleticom in Barcelono ohranil vodstvo na prvenstveni lestvici. Galaktiki so na Calderon prispeli oslabljeni, saj je manjkalo kar pet sicer standardnih članov udarne enajsterice – branilski par Pepe-Ramos sta nadomestila Nacho in Raphael Varane, na levi strani je kaznovanega Marcela zamenjal Fabio Coentrao, manjkala pa sta tudi James Rodriguez in že dalj časa odsotni Luka Modrić.

Atletico je od prve minute s svojo agresivno igro zavladal na igrišču, premoč pa kazal predvsem na sredini igrišča, kjer gostje nikakor niso uspeli povezati igre. Neizbežno se je prvič zgodilo v 14. minuti tekme, ko je po akciji iz prekinitve Mario Mandžukić žogo podal na rob kazenskega prostora do Tiaga, ki je ob slabi reakciji Ikerja Casillasa zadel v polno. Štiri minute kasneje je sledil najlepši trenutek tekme – Guilherme Siqueira je žogo asistiral rezervistu Saul Niguezu (ta je že v deseti minuti zamenjal poškodovanega Kokeja – op.a), ki je žogo s škarjicami poslal za hrbet Casillasa. Real do konca polčasa ni uspel sestaviti niti ene omembe vredne akcije, Atletico pa je bil na drugi strani precej oškodovan s strani sodnika Davida Borbalana, ki je spregledal povsem očitno enajstmetrovko po igranju z roko Samija Khedire.

Drugi polčas se je začel z jalovo pobudo Reala, ki pa je kmalu izgubil zalet in se izgubil v vrtincu Atleticove fanatične borbenosti za vsak centimeter igralne površine. V 67. minuti je na levi strani sijajno prodrl danes odlični Saul in žogo poslal na drugo vratnico, kjer je Antoine Griezmann ušel rojaku Varanu in povišal na 3:0. Atletico je zadnji žebelj v krsto Reala zabil minuto pred koncem rednega dela tekme, ko je na desni strani sijajno asistiral Fernando Torres, piko na i pa je v svojem slogu postavil Mario Mandžukić, ki je žogo hladnokrvno poslal za hrbet Casillasa in dal nov povod za rajanje na tribunah najbolj vročega stadiona v španski Primeri Division.