Uredništvo    12. januar 2015
Simeone po porazu proti Barceloni

Sodnik je dobro sodil

Diego Simeone je sojenje na vročem derbiju v Barceloni ocenil kot dobro. Atletico je tekmo izgubil v prvem polčasu. Časa za analize pa ni, saj Cholo že pogleduje proti povratni tekmi z Realom v pokalu.
Atletico ima neverjetnega vrat...
Kdor si je sinoči ogledal prvenstveno tekmo med Barcelono in Atleticom, mu zagotovo ni žal. Velika rivala sta namreč odigrala zanimivo, napeto tekmo, na kateri se je kar iskrilo. Na koncu so s 3:1 slavili Katalonci, toda končni rezultat ni ravno realen pokazatelj razmerij moči na igrišču. Atletico je imel pri izidu 2:1 priložnosti za izenačenje, ki pa jih ni izkoristil. Trener Diego Simeone pretirano veliko časa za analize nima, saj se bliža povratna pokalna tekma z madridskim Realom.

"Prvih 45 minut smo bili slabi. Barcelona je bila boljša, mi pa nismo mogli do žoge. V drugem polčasu smo bili boljši, zadeli smo, blizu pa smo bili tudi izenačenju. V drugem polčasu je bilo bolj napeto, izgledali smo tako, kakor bi morali. Barcelona je bila hitro, hitro je osvajala izgubljeno žogo, preprečevala nam je razvijati protinapade," je po tekmi povedal Simeone.

Sodnik na včerajšnji tekmi Alberto Undiano je imel polne roke dela. Pokazal je kar devet rumenih kartonov, še več pa jih je spregledal, saj se je med igralci obeh ekip nemalokrat pošteno iskrilo. Simeone, ki velja za vročekrvnega trenerja, pripomb na sojenje nima: "Sodnik je dobro sodil, nisem videl nič spornega. Vse to je zdaj za nami, osredotočiti se moramo na prihajajočo tekmo z Realom."