Uredništvo    14. april 2015
Liga prvakov, četrtfinale

Sijajni Oblak zaklenil gol

Veliki madridski derbi po prvih devetdesetih minutah ostaja povsem odprt. Veliko za to, da se je tekma končala brez golov, ima tudi Jan Oblak, ki je nekajkrat rešil kožo svojim soigralcem.
Navijači pahnili Romo v težave
Štadion: Vicente Calderon v Madridu, Gledalcev: 55000, Sodnik: Milorad Mažić (SRB)
Atletico Madrid: Jan Oblak, Diego Godin, Joao Miranda, Arda Turan, Guilherme Siqueira, Mario Suarez, Gabi, Juanfran, Koke (od 83. Fernando Torres), Antoine Griezmann (od 77. Raul Garcia), Mario Mandžukić.
Trener: Diego Pablo Simeone
Real Madrid: Iker Casillas, Marcelo, Sergio Ramos, Raphaël Varane, Daniel Carvajal (od 85. Alvaro Arbeloa), Gareth Bale, Toni Kroos, James Rodriguez, Luka Modrić, Karim Benzema (od 76. Isco), Cristiano Ronaldo.
Trener: Zinedine Zidane
El Madrileno številka sedem v letošnji sezoni je odprl novo poglavje, ki je znova za en dan zamrznilo življenje v španski prestolnici. Vicente Calderon je sosede pričakal nekaj mesecev po nepozabni prvenstveni zmagi (4:0), vendar pa o kakšni ponovitvi zadnje tekme, na kateri je Real deloval povsem razglašeno, nocoj nikakor ne bi mogli govoriti.

Oba trenerja sta imela tokrat na razpolago vse najboljše može, velika čast pa je doletela našega vratarja Jana Oblaka, ki je nocoj brez kančka dvoma odigral največjo tekmo v svoji karieri. Verjetno ne tudi najboljšo, a nocojšnja predstava bo Škofjeločana zagotovo izstrelila v nogometno orbito, v kateri je mesta zgolj za najboljše na svetu.  Danes je tudi nevednežem namreč lahko povsem jasno, zakaj je Atletico za 22-letnega slovenskega vratarja plačal tako zajetno odškodnino.

Prvi polčas se je začel s silovito ofenzivo Reala, ki je v prvem delu igre gostitelje stisnil na svojo polovico in jih nadigral v vseh elementih igre. Igralci Atletica niso uspeli povezati igre, Real pa je počasi in zanesljivo sklepal obroč okoli Oblakovih vrat in si priigral nekaj izjemnih priložnosti. Največjo je že kmalu po začetku tekme zapravil Gareth Bale, ki je po napaki Diega Godina sam stekel pred Oblaka, a je slednji njegov strel maestralno ubranil. Oblak je imel v prvem polčasu zvrhane roke dela in vsaj še dvakrat je njegova intervencija preprečila najhujše. Prvič po izjemno nevarnem strelu Bala z razdalje ter drugič ob poskusu Jamesa Rodrigueza, ki ga je Oblak s skrajnimi močmi izbil v kot. Bledi Atletico je svojo priložnost dočakal šele pet minut pred koncem polčasa, ko je Dani Carvajal podaril žogo Antoineju Griezmannu, Francozov zaključni strel pa Ikerju Casillasju ni povzročal prevelikih preglavic.

Med polčasom je Diego Simeone očitno svojim varovancem povedal nekaj krepkih besed, saj je v nadaljevanju Atletico že precej bolj spominjal na Atletico Diega Simeoneja. Rdeče-beli so naposled našli ravnotežje ter postajali vse nevarnejši tudi v napadalnih akcijah. Prvi je z glavo zapretil Arda Turan, na nasprotni strani pa Oblaku sicer ni bilo potrebno posredovati tako bravurozno kot v prvem polčasu, a je bilo pred njegovimi vrati ob vsakem hitrejšem napadu Realu vselej zelo živahno. Zaključek tekme je pripadel Atleticu, ki bi v zadnjih desetih minutah lahko na Bernabeu odpotoval kot zmagovalec. Domači nogometaši so po padcu Fernanda Torresa v kazenskem prostoru zahtevali enajstmetrovko, blizu pa je bil tudi junak tekme z Bayerjem iz Leverkusna Mario Suarez, ki je v gneči poizkusil s škarjicami.

Madridska bitka ostaja povsem odprta. Izid 0-0 nobenemu od obeh tekmecev ne prinaša posebne prednosti, zagotovo pa je bil prvi junak doslej najpomembnejšega madridskega derbija letošnje sezone prav slovenski vratar Jan Oblak.