Damjan Tratnik   16. februar 2015
Atletico je doživel boleč poraz

Krivite mene, ne Torresa

Trener Atletica iz Madrida Diego Simeone se je po nepričakovanem porazu v Vigu posul s pepelom in priznal, da je zaradi slabih taktičnih odločitev sam največji krivec.
20.8.2017 | Evropske lige
Atletico iz Madrida je po fantastični predstavi na mestnem derbiju hitro dočakal bolečo streznitev. Rdeče-beli so v Vigu odigrali slabo tekmo in zasluženo izgubili z 0:2, s tem pa so se tudi ponovno oddaljili od obeh tekmecev v boju za naslov španskega prvaka. Poraz v Vigu je vsaj v točkovnem smislu izničil podvig proti Realu, trener moštva Diego Simeone pa je po tekmi priznal, da moštva taktično ni pripravil dovolj dobro.

"V prvem polčasu sem slabo izbral enajsterico. Izgubil sem prvih 45 minut. Ni Fernandova krivda (Torres – op.a.), da je moral zapustiti igrišče, vendar pa smo morali uravnotežiti ekipo. V drugem polčasu smo zaigrali bolje, moram pa čestitati Celti, ki je odigrala odlično tekmo," je povedal Simeone, ki bo v prihodnje zagotovo bolj razmislil s postavitvijo, v kateri bi istočasno začeli Fernando Torres, Mario Mandžukić in Antoine Griezmann.

"Bomo videli, težko rečem. Danes težko rečem karkoli drugega kot to, da preprosto ni delovalo. Zelo hitro smo izgubljali žogo. Iskali smo hitrost med Torresom in Griezmannom, a je nismo dočakali."