Uredništvo    10. maj 2017
Liga prvakov, polfinalne

Isco pokopal vse upe Atletica

Real Madrid je drugi finalist letošnje Lige prvakov. Povratno tekmo polfinala proti Atleticu je kraljevi klub sicer izgubil, vseeno pa s skupnim izidom 4:2 napredoval v finale. Real je nocoj rešil Isco.
Z malo sreče in navijači bo šl...
Štadion: Vicente Calderon, Gledalcev: , Sodnik: Cuneyt Cakir (TUR)

1 : 0

2 : 0

37'
Gabi

2 : 1
42'
Isco

Atletico Madrid: Jan Oblak, Luis Filipe, Diego Godin, Stefan Savić, Jose Gimenez (od 57. Thomas), Saul Niguez, Yannick Ferreira-Carrasco, Koke (od 76. Angel Correa), Gabi, Fernando Torres (od 56. Kevin Gameiro), Antoine Griezmann.
Trener: Diego Pablo Simeone
Real Madrid: Keylor Navas, Danilo, Marcelo, Sergio Ramos, Raphaël Varane, Luka Modrić, Toni Kroos, Isco (od 88. Alvaro Morata), Casemiro, Karim Benzema (od 78. Marcos Asensio), Cristiano Ronaldo.
Trener: Zinedine Zidane
Zadnji evropski večer je na kultnem stadionu Vicente Calderon postregel s sijajnimi navijaškimi kulisami in peklensko atmosfero, ki je bila kot naročena za bojevito naravo domačih nogometašev. Ti so na krilih navijaškega adrenalina srečanje začeli kot v transu in v uvodnih minutah igrali nogomet, na katerega je lahko domači strateg Diego Simeone lahko upravičeno več kot ponosen.

Atletico je začel zelo agresivno in prvič zapretil že v peti minuti, ko je na desni strani pred gol podal Yannick Carrasco, Koke pa je Keylorja Navasa prisilil v prvo posredovanje. Sledil je odgovor Reala preko Casemira in prva velika obramba Jana Oblaka, ki je strel Brazilca refleksno izbil na varno. Atletico je nadaljeval z izjemnim tempom in bitko za vsako centimeter igrišča, nagrada pa je prišla v dvanajsti minuti, ko je po kotu zadel Saul Niguez in poskrbel za prvi val ekstaze na stadionu. Le štiri minute kasneje je Raphael Varane v kazenskem prostoru "zahakljal" Fernanda Torresa, ob čemer je turški sodnik Cuneyt Cakir upravičeno pokazal na belo točko.

Sledilo je dolgo čakanje Antoina Griezmanna, ki si je v mislih najbrž vrtel podoben trenutek iz lanskoletnega finala, tudi nocoj pa roko na srce njegov strel ni bil najboljši, saj je meril bolj proti sredini in šele po dotiku Navasa zadel v polno. Po vodstvu z 2:0 je Calderon ponorel, Atletico pa je počasi pričel zniževati ritem in Realu dovolil, da je počasi prevzemal pobudo na sredini igrišča. V 37. minuti je leve strani Isco meril v Oblaka, štiri minute kasneje pa je Real dobil, kar je hotel. Karim Benzema je ob gol avti črti preigral kar tri nogometaše Atletica in bravurozno stekel proti kazenskemu prostoru in podal Toniju Kroosu. Nemec je s približno 14 metrov Oblaka prisilil v zahtevno posredovanje, na žalost domačih navijačev pa se je žoga odbila na noge Iscu, ki je dosegel zadetek dvojne vrednosti.

Zadetek, ki ga je Atletico prejel pred koncem prvega dela igre, je precej vplival na moštvo trenerja Diega Simeoneja. Jasno je bilo, da bo preobrat, ki je bil še v prvem polčasu tako blizu, zdaj praktično nemogoče doseči. Drugi polčas so s strelom začeli Realovi nogometaši, Cristiano Ronaldo je v 47. minuti s prostega strela s strani streljal neposredno v dobro postavljenega Jana Oblaka. S prostega strela je v 50. minuti pozkušal tudi Atleticov Antoine Griezmann, vendar streljal čez gol. Sledili sta dve priložnosti za goste. Najprej je v 55. minuti Isco z roba kazenskega prostora meril mimo gola, v 58. minuti pa je Ronaldo po podaji z leve strani prav tako neuspešno ogrožal slovenskega reprezentančnega vratarja.

Potem je začel Atletico znova gristi in v 66. minuti je zadišalo po golu. Udaril je Carrasco, z odlično obrambo pa se je izkazal Navas. Žoga se je odbila, pred golom je bil Gameiro, streljal je z glavo, toda Navas se je izkazal. Tako kot tudi nekaj minut pozneje, ko je zaustavil še strel Griezmanna. Real je pritisk Atletica prekinil v 74. minuti, Benzema je po podaji Marcela streljal mimo gola. Nova lepa priložnost za domače, ki jim je počasi zmanjkovalo časa, se je ponudila v 77. minuti, ko je Correa prodrl po levi in podal pred gol Gameiroju, ki pa ni imel pravilnega težišča, tako da se je zapletel. Vse bolj je postajalo jasno, da Calderon nocoj ne bo dočakal senzacije. Naposled je začelo še močno deževati, tako da so morebitne solze domačih navijačev ob izpadu iz Lige prvakov ostale nekako prikrite. Še zadnjo priložnost za gol na tekmi je v drugi minuti sodnikovega podaljška zapravil Griezmann, ki se je znašel v lepi situaciji, toda izjemni Navas je ubranil tudi to. V finale se je tako prebil Real Madrid, ki bo imel možnost, da kot prvi klub v zgodovini Lige prvakov ubrani to lovoriko.