Uredništvo    1. oktober 2014
Liga prvakov, 2. krog

Gol Arde zlomil Juventus

Atletico je z zadetkom Arde Turana zlomil odpor Juventusa in se na izredno težavni tekmi z malo priložnostmi dokopal do izjemno pomembnih treh točk. V skupini A po dveh krog vsi z eno zmago.
18.10.2017 | Evropski pokali
Štadion: Vicente Calderon, Gledalcev: , Sodnik: Felix Brych (NEM)
Atletico Madrid: Miguel Moya, Diego Godin, Cristian Ansaldi, Joao Miranda, Arda Turan (od 89. Guilherme Siqueira), Saul Niguez (od 53. Antoine Griezmann), Juanfran, Raul Garcia, Koke, Tiago, Mario Mandžukić (od 84. Mario Suarez).
Trener: Diego Pablo Simeone
Juventus: Gianluigi Buffon, Martin Caceres (od 78. Roberto Pereyra), Giorgio Chiellini, Patrice Evra, Stephan Lichtsteiner (od 89. Sebastian Giovinco), Leonardo Bonucci, Paul Pogba, Arturo Vidal (od 83. Alvaro Morata), Claudio Marchisio, Carlos Alberto Tevez, Fernando Llorente.
Trener: Massimiliano Allegri
Diego Simeone se pred nocojšnjo tekmo ni preveč šalil, ko je obračun z Juventusom označil kot prvi finale letošnje sezone. Sloviti torinski klub se je na vročem stadionu Vicente Calderon zares izkazal kot izjemno težaven nasprotnik, kljub temu pa so tribune enega najbolj vročih stadionov na Iberskem polotoku na koncu vendarle dočakale novo veliko slavje, ki je odplaknilo neprijeten spomin na boleč poraz v Pireju.

Prvi polčas je bil milo rečeno za pozabo. Igra se je odvijala med obema kazenskima prostoroma, priložnosti pa na obeh straneh ni bilo niti za vzorec. Pri Atleticu velja omeniti le strel Maria Mandžukića z dvajsetih metrov, ki ga je Gigi Buffon brez prevelikega naprezanja izbil v kot, na obratni strani pa je najnevarneje zapretil Paul Pogba, ki je z razdalje za kakšen meter zgrešil okvir vrat. V prvem polčasu je imel Juventus žogo precej dlje v svoji posesti (razmerje 67:33), kljub temu pa smo videli zelo malo kombinatornih akcij oziroma nogometa, ki bi kogarkoli lahko pretirano navdušil.

Tudi v nadaljevanju se trd šahovski obračun dveh pragmatičnih in taktično dovršenih ekip ni veliko spreminjal. Atletico je zaigral nekoliko bolj ofenzivno in kazal več želje po zmagi, kar je bilo glede na vlogo gostitelja in papirnetega favorita tudi povsem razumljivo in pričakovano. Juventus se je vse bolj osredotočal na branjenje svojega gola, v takšni igri iskanja razpok v nasprotnikovi obrambi pa se je v središču pozornosti znašel nemški sodnik Felix Brych, ki sredi polčasa ni dosodil enajstmetrovke po očitnem igranju z roko Urugvajca Martina Caceresa. Čeprav je cel večer dišalo po najbolj nepriljubljenem izidu, je akcija iz 75. minute vse stvari v hipu obrnila na glavo. Tiago je na sredini zdrvel mimo dveh nogometašev Juventusa in na desni strani zaposlil Juanfrana, ta pa je z natančnim predložkom v kazenski prostor našel Ardo Turana, ki je žogo spretno spravil za hrbet nemočnega Buffona in Atleticu priigral še eno veliko evropsko zmago.