Damjan Tratnik   23. april 2015
Diego Simeone je v letošnji sezoni doživel nekaj bridkih porazov

Do izključitve vse pod kontrolo

Trener Atletica Diego Simeone meni, da je imel Atletico včeraj tekmo povsem pod nadzorom, ključen trenutek pa je bila izključitev Turka Arde Turana, ki je tekmo obrnila na glavo.
17.8.2017 | Evropske lige
Trener Atletica Diego Simeone je v lanski sezoni zaslovel kot trener, ki pozna pot, kako svojo ekipo popeljati do velikih zmag. V letošnji sezoni je slog igre bolj ali manj ostal nespremenjen, zmagovalna miselnost pa Madridčanov ne krasi več v takšni meri kot lani, ko so pogosto presegli sami sebe in nasprotnika dotolkli na kolena. Obračun četrtfinala proti Realu iz Madrida je zasluženo pripadel galaktikom, ki so si v 180 minutah priigrali veliko več priložnosti, predvsem zahvaljujoč Janu Oblaku pa je skupni zmagovalec obračuna visel v zraku skoraj do samega konca.

Čeprav si Atletico na obeh obračunih ni priigral tako rekoč nobene zrele priložnosti, je Simeone mnenja, da so imeli njegovi varovanci včeraj na Santiago Bernabeuju tekmo povsem pod nadzorom.

"Dobro smo igrali in zato sem ponosen. Imamo ekipo pravih mož, ki garajo in imajo ponos. Za to sem zelo hvaležen. Z izjemo prvih desetih minut bi rekel, da sploh nismo videli slabe tekme. Real je imel pobudo, vendar sem imel občutek, da zelo dobro pokrivamo prostor. Če izgubiš, ko daš vse od sebe, nimaš česa obžalovati. Veliko trenerjev mi zavida ekipo, ki jo vodim. Realu čestitam za napredovanje, mi pa se bomo v mislih že obrnili k prihajajoči tekmi proti Elcheju," je povedal Simeone, in kot ključni trenutek obračuna izpostavil izključitev Arde Turana.

"Nima smisla govoriti o izključitvi, saj besede ne bodo spremenile ničesar. Do izključitve smo nadzorovali tekmo."