Uredništvo    22. april 2014
Liga prvakov, polfinale

Brez golov na Calderonu

Ekipi podobnih filozofij, Atletico in Chelsea, nista navdušili s pretirano lepoto v igri, sta pa prikazali borbeno tekmo in se razšli z neodločenim izidom (0:0). Na Stamford Bridgeu se obeta festival emocij.
Mourinho naj raje razmišlja o ...
Štadion: Vicente Calderon, Gledalcev: 52560, Sodnik: J. Eriksson (Švedska)

75'
Gabi

Atletico Madrid: Thibaut Courtois, Joao Miranda, Diego Godin, Luis Filipe, Raul Garcia (od 86. David Villa), Koke, Diego (od 60. Arda Turan), Gabi, Juanfran, Mario Suarez (od 79. Jose Ernesto Sosa), Diego Costa.
Trener: Diego Pablo Simeone
Chelsea: Petr Čech (od 18. Mark Schwarzer), Ashley Cole, John Terry (od 73. Andre Schürrle), Gary Cahill, David Luiz, Cesar Azpilicueta, Willian (od 90. Demba Ba), Ramires, Frank Lampard, John Obi Mikel, Fernando Torres.
Trener: Antonio Conte
Obeti pred začetkom nocojšnje tekme, kar se predvidenega spektakla tiče, niso mogli biti preveč dobri. Dejstvo je namreč, da Atletico in Chelsea pač nista Barcelona ali Bayern, zato so navijači obeh ekip pač pričakovali predvsem "fajt" v pravem pomenu besede. In tudi dobili so ga. Že uvodne minute so nakazale, da so Londončani prišli predvsem po ugoden remi, v najboljšem primeru pa po kakšen gol iz protinapada.

V prvem polčasu smo tako videli predvsem veliko prekinitev in izbitih žog, zato pa tudi sila malo pravega nogometa. Jose Mourinho je bil že v 18. minuti prisiljen v prvo menjavo, ob posredovanju si je ramo namreč poškodoval (gre za izpah) vratar Petr Čech, ki ga je zamenjal že 41-letni Mark Schwarzer. Prva priložnost na tekmi je sledila v 19. minuti, Costa pa je streljal mimo gola. V 34. minuti je močno sprožil Gabi, Schwarzer je s konicami prstov, česar sodnik sploh ni videl, preprečil gol. Prvi polčas se je končal z rezultatom 0:0, bolj konkreten je bil Atletico, Chelsea pa je bil predvsem zadovoljen, da je bil rezultat takšen, kakršen je bil.
Petr Čech

Frank Lampard je kmalu po povratku na igrišče prekinil nezainteresiranost Londončanov v napadu, Courtois pa ni imel pretiranih težav. Diego je v 55. minuti slabo streljal iz dobrega položaja, Fernando Torres pa na drugi strani v 60. minuti ni imel moči za udarec po lepem prodoru. Lampard je v 64. minuti prejel rumeni karton, zaradi katerega bo počival na povratni tekmi. V 72. minuti je Chelsea, še vedno nezainteresiran za karkoli resnega v smislu gradnje napadov, izgubil še kapetana Johna Terryja, ki si je poškodoval gleženj. Namesto njega je vstopil Schürrle. To pa v smislu orientacije gostov ni spremenilo veliko.

Atletico je več napadal in skušal priti do kakšne ugodne priložnosti za strel, toda Londončani so dobro pokrivali predvsem nevarnega Diega Costo, ki se je neutrudno zabijal ob človeški zid v kazenskem prostoru modrih. V 75. minuti je rumeni karton prejel Gabi, tudi on, podobno kot na drugi strani Lampard, ne bo smel igrati na povratni tekmi. Schwarzer je nato nekajkrat dobro interveniral, predvsem ob visokih podajah v kazenski prostor. Sicer pa so domačini nocoj, iz resda vse prej kot ugodnih položajev, vztrajno grešili. Chelsea pa... Jose Mourinho je bil na koncu bolj zadovoljen kot Diego Simeone, njegova zaprta formacija je namreč zdržala. Colchonerosi pa so si močno želeli vsaj enega zadetka, vendar kljub pomoči s tribun avtobusa pred golom Čecha in pozneje Schwarzerja niso uspeli zaobiti.