Uredništvo    22. oktober 2014
Liga prvakov, 3. krog

Atletico zna tudi iz igre

Madridski Atletico je po težavah v prvem polčasu napolnil mrežo Malmöja (5:0). Premierni zadetek Alessia Cercija na tekmi, v kateri so rdeče-beli končno zadevali tudi iz igre.
Štadion: Vicente Calderon, Gledalcev: , Sodnik: Matej Jug

48'
Koke
1 : 0

2 : 0

3 : 0

4 : 0

5 : 0

Atletico Madrid: Miguel Moya, Joao Miranda, Diego Godin, Mario Suarez, Guilherme Siqueira, Juanfran, Koke, Arda Turan (od 68. Raul Garcia), Saul Niguez, Antoine Griezmann (od 72. Cristian Rodriguez), Mario Mandžukić (od 77. Alessio Cerci).
Trener: Diego Pablo Simeone
Malmö: Robin Olsen, Filip Helander, Erik Johansson, Ricardinho (od 91. Pa Konate), Anton Tinnerholm, Markus Halsti, Emil Forsberg (od 66. Simon Kroon), Enoch Kofi Adu, Markus Rosenberg, Magnus Eriksson (od 87. Simon Thern), Isaac Thelin.
Trener: Age Hareide
Kot je Diego Simeone napovedal že pred tekmo, Jana Oblaka ni bilo v prvi postavi za njegovo morebitno drugo evropsko tekmo v majici Atletica Madrida. Simeone je nad Malmö poleg standardnega Miguela Angela Moyaja poslal tudi Antoineja Griezmanna, ki je namesto bolj obrambnega Raula Garcie začel v konici napada ob Mariu Mandžukiću.

Privrženci nekdanjega domačega kluba Zlatana Ibrahimovića so Madrid v zadnjih dneh dodobra obarvali v sinje modro in lahko uživali v zanesljivi predstavi svojih ljubljencev, ki aktualnim španskim prvakom niso dovolili niti do ene prave priložnosti. Rdeče-beli so nizali kote, toda tudi prek svojega najnevarnejšega orožja vratarju Robinu Olsenu niso pretili.

Griezmann je v 21. minuti končno pobegnil obrambi, toda pred Olsenom nato slabo iskal Mandžukića. Srčni utrip je na Calderonu končno poskočil deset minut pred polčasom, ko je Griezmann po lepi podaji Arde Turana prišel iz oči v oči z Olsnom, toda po preigravanju zadel le okvir gola. Švedi so se že v naslednjih sekundah obranili še na golovi črti, od koder so izbli strel Mandžukića.

Atletico je lepo priložnost zapravil tudi štiri minute pred polčasom, ko je Mandžukić nastavil strel Ardi, toda Turek s silovitim poskusom ni bil natančen. Se pa je bradati mož odkupil že v eni prvih akcij drugega polčasa, ko je v kazenskem prostoru lepo počakal vtekajočega Kokeja, ga poslal v priložnost in nato po hladnokrvnem zaključku slavil skupaj s španskim reprezentantom.

Arda je bil znova v središču pozornosti v 50. minuti, ko je po lepi skupinski akciji našel Maria Suareza, ki pa mu je strel obranil vedno bolj zaposleni Olsen. Vse dvome o zmagovalcu je Atletico z vedno bolj umirjeno igro razblinil v naslednjih minutah, ko je najprej na 2:0 po podaji Kokeja povišal Mandžukić, tretji gol večera pa je prispeval Griezmann, ki si je lepo pripravil strel z levico, Olsen pa ni zmogel kaj več kot odbiti žogo v visokem loku, a je pred potjo v mrežo ni ustavil.

Simeone je Ardi, prvemu igralcu tekme, za nagrado namenil 20 minut počitka in stoječe ovacije Calderona. Po prihodu v igro Raula GarcieCristiana Rodrigueza in Alessia Cercija so lanskoletni finalisti ostali nevarni, prav prvi je bil v 77. minuti blizu, toda njegov preusmerjen strel ni našel cilja. Seveda je še pred koncem Atletico praktično moral zadeti tudi na svoj prepoznavni način. In uspelo mu je - branilec Diego Godin je z vso silo naletel na predložek Kokeja in s podaljšal golijado.

S svojim prvim golom za novi klub jo je zaključil italijanski reprezentant Cerci, ki je po individualni akciji najprej zadel okvir gola, odbitek pa je nato uspešno pospravil v rdeče-belo mrežo.